fbpx

Єдиний номер: екстрена допомога працюватиме по-новому

Суспільство 16:45, 07.09, 2022

Верховна Рада ухвалила закон про екстрену допомогу за єдиним телефонним номером 112.

Закон підтримали 308 народних депутатів, йдеться на сайті ВР.

В Україні створять єдиний центр прийняття та обробки екстрених викликів. Прийом звернень до служб збудують за принципом “єдиного вікна”. Можна буде використовувати єдиний телефонний номер 112.

Служба 112 та оперативно-диспетчерські служби 101, 102, 103, 104 отримають цілодобовий онлайн-доступ до відповідних фактичних даних із результатами фіксації технічними засобами громадських місць та метаданих до них.

Екстрені служби зможуть автоматично отримувати геолокацію абонента.

“З 24 лютого навантаження на служби екстреної допомоги населенню різко зросло. Так, середня кількість щоденних екстрених викликів до служб 101 та 102 з часу введення в Україні воєнного стану зросла на 45%”, – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Відсутність єдиного центру прийняття та обробки екстрених викликів не дозволяє залучати декілька служб у разі виникнення екстрених ситуацій.

“Для усунення цих недоліків необхідно запровадити систему швидкого реагування, що скоротить час реагування на небезпечні ситуації та підвищить ефективність підрозділів екстреної допомоги у допомозі населенню”, – йдеться у документі.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: