fbpx

ЄС буде постачати Україні електроенергію в разі її дефіциту внаслідок російських обстрілів

Суспільство 14:36, 01.11, 2022

Електроенергія надходитиме в Україну через країни - найближчі сусіди по Європі.

Якщо Росія продовжить завдавати шкоду енергетичній інфраструктурі України й це спричинить гострий дефіцит електроенергії, то постачати електроенергію Україні буде Європейський Союз. Про це заявила Єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон, передає УНІАН.

“У нас є необхідні передумови для цього. Перший крок був зроблений ще в березні, коли ми за два тижні синхронізували українську енергомережу з мережею континентальної Європи, у чому багато хто сумнівався. У цій системі електроенергія може передаватися в обох напрямках. Це означає, що Україна може як експортувати, так і імпортувати електроенергію з ЄС”, – заявила вона.

За словами Кадрі Сімсон, найбільш очевидне рішення – електроенергія надходитиме в Україну через країни – найближчі сусіди.

“Очевидні країни, які могли б продавати електроенергію Україні, – це, звичайно, її найближчі сусіди”, – зазначила вона.

При цьому обсяги, які ці країни можуть продавати, будуть збільшені спеціально з метою забезпечити Україну електроенергією.

“Вони обмежені потужностями для торгівлі, погодженими в рамках європейської енергомережі ENTSO-E. Ми продовжуємо дуже тісно співпрацювати з ними, щоб збільшувати цей ліміт”, – наголосила Сімсон.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: