fbpx

«Європейська Солідарність» зібрала фахівців з усієї країни для напрацювання нової, конкурентної освітньої системи

Суспільство 12:46, 18.06, 2021

Івано-Франківщину на зустрічі координаторів у Києві представляла депутатка Івано-Фракнівської міської ради, кандидатка психологічних наук, доцента ПНУ імені Василя Стефаника Надія Когутяк.

16 червня представники областей обмінялися актуальною інформацією про ситуацію в освіті та науці. Обговорили тенденції, які будуть актуальними у найближчі роки. Учасники дійшли згоди, що освіта повинна бути якісною, інноваційною та доступною, відповідати ринку праці, містити більш значущий компонент виховання громадянина з європейськими цінностями.

Модерували захід Ростислав Павленко та Олег Синютка. Почесним гостем та слухачем став Петро Порошенко, який також поділився своїми ідеями про загальнонаціональні пріоритети проєвропейського розвитку державної політики в освіті.

«Європейська Солідарність» зібрала фахівців з усієї країни для напрацювання нової, конкурентної освітньої системи 1

«Я справді відчув себе у колі однодумців, де не просто критикують, як все погано, а й захопливо діляться ідеями, як зробити краще. Люди, які щиро хочуть змінити якість української освіти і залишити учня, студента в Україні. Дати йому такий рівень знань і навичок, щоб він і не думав їхати до Польщі чи Німеччини. Наша мета – розробити сучасну, таку, що на завтра, а не на два дні тому, освітню програму для усіх освітянських рівнів! Завдання складне, амбітне, але з такими людьми поруч – точно реальне», – зазначив перший заступник голови партії «Європейська Солідарність» Олег Синютка.

Серед основних проблем в освіті названі зростання популізму, ідей, що базуються на хайпі, зниження престижності професії освітянина, недостатнє фінансування, деякі проблемні поля у підрахунку формули державної субвенції фінансування шкіл та зміни у тарифній сітці для розрахунку зарплат працівникам бюджетних установ.

«Для мене є важливим впровадження на загальнодержавному рівні програми фінансування дошкільної освіти «Гроші ходять за дитиною», подальше забезпечення рівних можливостей для людей з особливими освітніми потребами в інклюзії, а у вишах робити більший акцент на прикладну науку – активне запровадження дуальної вищої освіти, розвиток наукових парків при університетах, що, з одного боку, зміцнить зв’язок між наукою і бізнесом, а з другого – допоможе втримувати мотивацію студентів у тривалому навчанні», – зазначила Надія Когутяк.

«Європейська Солідарність» зібрала фахівців з усієї країни для напрацювання нової, конкурентної освітньої системи 2

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: