fbpx

З 1 квітня у рамках другого етапу медичної реформи з НСЗУ готові співпрацювати 63 заклади Прикарпаття

Суспільство 12:31, 30.01, 2020

З 1 квітня в Україні стартує другий етап медичної реформи. Про готовність до нового етапу медичної реформи на Прикарпатті розповіли керівники області та представники Національної служби здоров’я України.

Голова обласної ради Олександр Сич зазначив, що реформа покаже, які медичні заклади можуть реально надавати медичну допомогу, а які швидше «можна назвати касами для виплати заробітної плати, аніж лікувальними закладами».

В. о. голови обласної адміністрації Віталій Федорів каже, що виконавчі органи разом з обласною радою протягом 2019 року провели комплекс робіт до другого етапу реформи, яка стартує з 1 квітня, зокрема закупили нове медичне обладнання.

«Крім того, Кабмін визначив дев’ять опорних закладів, на які область і держава покладають основні надії, щоби пацієнт відчув покращення починаючи з першого півріччя», – сказав Федорів.

Директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця каже, що у рамках реформи 63 заклади Прикарпаття готові співпрацювати з НСЗУ з 1 квітня.

«На сьогодні готовність є дійсно висока, дуже активна  співпраця з органами місцевого самоврядування. 95 закладів перетворені у комунальні некомерційні підприємства, і це є перший важливий показник, який показує, наскільки область активно готує на всіх рівнях заходи», – каже Возниця.

Тетяна Бойко, директорка департаменту комунікації НСЗУ, нагадала, що медичні заклади будуть фінансуватися за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

НСЗУ закуповуватиме медичні послуги у закладах усіх рівнів надання медичної допомоги. Програма медичних гарантій організована через 27 пакетів медичних послуг. Фінансувати будуть ті заклади, які надаватимуть ці послуги.

«На 20-й рік є пріоритетні послуги, за які буде сплачуватися підвищений тариф тим лікувальним закладам, які надають ці послуги. Це лікування інфарктів і інсультів, допомога при пологах, складна неонатальна допомога та рання діагностика онкозахворювань. За цими напрямами буде сплачуватися підвищений тариф», – наголосила Бойко.

Бойко нагадала, що необхідно укласти угоду з сімейним лікарем для того, щоб отримати направлення на наступні рівні допомоги та скористатися безоплатною медичною допомогою.

«Без декларації пацієнт може отримати лише екстрену медичну допомогу», – зауважила Бойко.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: