fbpx

З 1 лютого Калуш може залишитись без тепла через борги перед "Нафтогазом"

Суспільство 19:24, 24.01, 2020

Щоб калушани залишились з теплом КП "Водотеплосервіс" має заплатити НАК "Нафтогаз" щонайменше 3,2 млн гривень.

НАК «Нафтогаз України» повідомляє про ризик припинення газопостачання з 1 лютого 37 виробників тепла, які не виконують вимог щодо розрахунків для отримання газу. 

Серед найбільших боржників калуське КП “Водотеплосервіс”. Підприємство боргує за газ 19 988 850 гривень.

“Неналежні розрахунки таких підприємств за газ створюють загрозу для теплопостачання споживачів в 30 містах в опалювальний період. Компанія письмово повідомила ці підприємства про необхідність проведення термінових розрахунків для уникнення припинення газопостачання”, – йдеться у повідомленні НАК “Нафтогаз”.

Станом на 23 січня таким підприємствам теплоенергетики для продовження отримання газу з 1 лютого необхідно сплатити понад 454,4 млн гривень (з урахуванням вартості газу, спожитого у грудні 2019 р.).

Відповідно до умов укладених договорів постачання природного газу остаточний розрахунок за газ, спожитий у грудні 2019 р., має бути здійснений до 25 січня.

Довідково: урядова постанова № 867 передбачає, що обов’язковими умовами постачання газу виробникам тепла є:

∙ підписання договору з Нафтогазом відповідно до законодавства;

∙ виконання хоча б однієї з умов нижче:

– дотримання рівня розрахунків не нижче 90% (без урахування штрафних санкцій); або

– укладення з Нафтогазом та виконання договору про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ у рамках реалізації Закону України від 3 листопада 2016 року № 1730-VIII «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії»; або

– погодження з Нафтогазом та виконавчим органом місцевої ради графіку погашення заборгованості до 2021 року, його дотримання та сплата поточних платежів.

У всіх інших випадках Нафтогаз не має правових підстав для постачання газу тепловиробникам та підписання з ними актів передачі-приймання газу на пільгових умовах.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: