fbpx

Як серіал: з 21 січня в Україні стартує програма цифрової грамотності

Суспільство 14:18, 05.01, 2020

В уряді стурбовані підвищенням рівня цифрової грамотності серед українців.

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан презентувала результати першого в Україні соціологічного дослідження на цю тему: 53,5% українців знаходяться нижче позначки середній рівень у питаннях цифрової грамотності.

Не володіють цифровими навичками 15,1% українців, а володіють низьким рівнем цифрових навичок 37,9% громадян. 34% українців у віці 18-70 років за останній рік ставали об’єктом хоча б одного з видів шахрайських дій в Інтернеті, а серед молоді у віці 10-17 років — 49,5% українців ставали жертвами онлайн шахрайства. Найбільш незахищеними сегментами в інтернеті є молодь до 16 років та люди старше 60 років, свідчить дослідження.

Тому вже 21 січня 2020 року запущена національна освітня онлайн-платформа з цифрової грамотності “Дія. Цифрова освіта”, яка буде складатися з п’яти курсів для різної цільової аудиторії і буде показана у формі серіалу. Спочатку на платформі з’являться тільки три курси:

  • базовий курс;
    – курс цифрової грамотності для вчителів;
    – курс для батьків “Онлайн безпека для дітей”.

Замість рівнів під час навчання будуть сезони і серії, а перейти до наступної серії можна буде, коли переглянеш і здаси тести за попередньою. Серіал буде доступний для всіх безкоштовно, до того ж планується три мови: українська, російська та жестова мова.

Віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров прокоментував запровадження програми: «Зараз у програмі Уряду зазначена амбітна мета — навчити мінімум 6 мільйонів українців цифрової грамотності за 3 роки. Причому 70% має бути віком від 30 до 60+ років. Мета абсолютно реалістична — у нас вже підготовлено конкретний план дій, як цього досягти. Ми створюємо онлайн-платформу з п’ятьма різними категоріями курсів. Всі вони будуть абсолютно безкоштовні та доступні для кожного. Окрім цього, ми налагоджуємо співпрацю з ЦНАПами, бібліотеками, приватним сектором, школами та університетами. Плануємо створення власної мережі офлайн-хабів, щоб охопити програмою якомога більше людей».

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: