fbpx

З Галицького парку на волю випустили 10 соколів-боривітрів

Суспільство 10:35, 17.08, 2020

Цього тижня працівники Центру реабілітації та реінтродукції диких тварин Галицького НПП випустили на волю десять молодих боривітрів.

Про це вони розповіли на сторінці парку у фейсбуці.

“Щороку на початку літа з природи забирається велика кількість хижих птахів. Помилковою є думка людей про те, що ці пташенята покинуті батьками. Насправді ж батьки знаходяться поруч та підгодовують пташенят, аж доки ті не навчаться самостійно здобувати собі їжу”, – пояснюють орнітологи парку.

З Галицького парку на волю випустили 10 соколів-боривітрів 1

Цього року в Центр реабілітації диких тварин Галицького НПП пташенят боривітрів привозили більше, ніж зазвичай. Птахів доправили в парк з Івано-Франківська, Коломиї, Калуша, Чернівців.

“Наші працівники доклали максимум зусиль, щоб доглянути та вигодувати цих пташенят. Поступово готували їх до самостійного життя в дикій природі. Робили все необхідне, щоб вони добували собі харчі самостійно. Тепер вони зможуть самі полювати і швидко адаптуються в дикій природі. Але наших боривітрів ще можна побачити біля вольєра, де ще можна перехопити дармовий корм”, – супроводили акцію звільнення молодих соколів у Центрі парку.

Боривітрами називають один із видів соколів. Таку назву птахи отримали за свою особливу здатність під час полювання на тривалий час ніби зависати в повітрі.

Довжина тіла соколів-боривітрів – до 40 см, розмах крила – 229-275 мм. Оперення спини у самця іржасто-руде з темними плямами, у самки іржасте з темними поперечними смугами; оперення черева у обох статей вохристе з темними плямками; ноги жовті, описують фахівці Галицького НПП. 

З Галицького парку на волю випустили 10 соколів-боривітрів 2

Боривітер досконало володіє двома способами полювання. Перший з них – полювання із засідки. Вибравши зручний спостережний пункт (скельний виступ або гілку дерева), птах оглядає околиці в пошуках здобичі. Інший спосіб – повітряне патрулювання. Боривітер зависає на одному місці проти вітру, широко розпустивши хвіст, енергійно махаючи крилами і опустивши голову вниз, щоб вивідати здобич, звідси походить його назва – боривітер. Запримітивши жертву, птах складає крила, каменем пікірує вниз, завдає удару витягнутими вперед лапами, стискає кігті і знову злітає в повітря.

Випуск боривітрів

Цього тижня працівники Центру реабілітації та реінтродукції диких тварин Галицького НПП випустили на волю десять молодих боривітрів звичайних. Щороку на початку літа з природи забирається велика кількість хижих птахів. Помилковою є думка людей про те, що ці пташенята покинуті батьками. Насправді ж, батьки знаходяться поруч та підгодовують пташенят, аж доки не навчаться самостійно здобувати собі їжу. Цього року люди привозили боривітрів звичайних значно більше ніж зазвичай: з Івано-Франківська, Коломиї, Калуша, Чернівців. Наші працівники доклали максимум зусиль, щоб доглянути та вигодувати цих пташенят. Поступово готували їх до самостійного життя в дикій природі. Робили все необхідне, щоб добували собі харчі самостійно. Тепер вони зможуть самі полювати і швидко адаптуються в дикій природі. Але, наших боривітрів ще можна побачити біля вольєру, де ще можна перехопити дармовий корм.Автор відео Володимир Бучко.

Опубліковано Галицький національний природний парк Пʼятниця, 14 серпня 2020 р.

Автор відео – Володимир Бучко. Фото – Галицький НПП.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: