fbpx

З липня мешканці Франківська платитимуть за воду більше

Суспільство 10:19, 24.06, 2022

У липні мешканці Івано-Франківської громади отримають платіжки за воду з новою графою «небаланс». Це пов’язано з тим, що в дію вступили зміни у схемі нарахування оплати за водопостачання та водовідведення. Відтепер споживач має платити не лише за спожиту, а й за втрачену будинком воду.

До прикладу, якщо будинок спожив 1000 кубів води за місяць, а на квартирних лічильниках сумарно вийшло – 900 кубів, то ця різниця (небаланс) розподіляється між усіма мешканцями цього будинку, пише Репортер.

Тобто фіксованої ставки немає. Оплата залежатиме від того, скільки власник квартири спожив води. Наприклад, якщо ви використали за місяць п’ять кубів, то ваша частка за втрату води у будинку буде меншою, ніж у сусіда, який використав 10 кубів, але більшою, ніж у того, хто спожив два куби води.

На сьогодні квартирні лічильники мають вже 97% іванофранківців. Втім, якщо у будинку є люди, які з тих чи інших причин не встановили квартирний лічильник, то вони погашатимуть небаланс у повному обсязі.

“Аби не було «небалансу», потрібно, щоб усі квартирні лічильники відповідали всім характеристикам внутрішньобудинкового приладу обліку, – каже керівник Водоекотехпрому Віталій Савенко. – Там, де ставлять лічильники високого класу точності, небаланс складає 1-2%. Та дуже часто люди економлять на приладах обліку і встановлюють у квартирах лічильники класу точності «А» чи «В», тоді як загальнобудинкові лічильники ми встановлюємо класу точності «С». Внаслідок цього виходить розбіжність в 10-18%”.

Якщо у квартирі ніхто не живе через певні обставини, то подавати показники все одно потрібно. В іншому разі перші три місяці водоканал рахуватиме середній показник спожитої води за попередні 12 місяців. Якщо на четвертий місяць показників нема, абонента прирівняють до тих, в кого відсутній індивідуальний лічильник.

Разом з тим у Водоекотехпромі наголошують – франківцям слід готуватися до підняття тарифів. Адже нині вода в Івано-Франківську найдешевша в Україні. При цьому якість води – найкраща.

“Сьогодні є мораторій на збільшення тарифів на гарячу воду, теплопостачання та газ. Але немає мораторію на збільшення тарифів на воду та водовідведення, – пояснює Віталій Савенко. – Вартість витратних матеріалів зростає, відповідно ми змушені переглянути тарифи. Остаточну вартість визначить національна регуляторна комісія – НКРЕКП. Але, думаю, до кінця літа ми будемо виходити на тариф, який більш-менш буде влаштовувати й населення, і Водоекотехпром”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: