fbpx

За місяць прикарпатці заборгували за газ понад 87 млн грн

Суспільство 13:19, 23.11, 2020

На мешканців Прикарпаття, що мають заборгованість за спожитий природний газ та у яких відсутні договори на реструктуризацію боргу, очікують судові позови, повідомив Юрій Пилипів, директор ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут».

Як зазначив керівник підприємства, під час карантину газова компанія не може використовувати найдієвіший важіль впливу на боржників – відключення газопостачання, тому буде змушена стягувати заборгованість через суд. У будь-якому разі боржнику доведеться розрахуватися за уже спожитий природний газ.

«Ми з початку осені фіксуємо катастрофічне падіння рівня розрахунків за спожитий газ з боку побутових споживачів. Лише за останній місяць заборгованість населення зросла на 87,9 млн грн, досягнувши показника у 436,24 млн грн», – розповідає директор ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут».

За його словами, щомісяця компанія розсилає близько шести тисяч листів-нагадувань про необхідність сплатити борг за блакитне паливо. Після отримання повідомлення про борг споживач має чотири календарні дні для сплати простроченої заборгованості у повному обсязі. Ігнорування листа з боку клієнта призведе до передачі справи до суду.

«Якщо за минулий рік ми передали до суду пів тисячі справ, то за період карантину ця цифра зросла у рази. Лише за останні дні наші фахівці підготували для передачі у суд сотні справ про примусове стягнення заборгованості», – зазначив Юрій Пилипів.

До речі, стягнення боргу в судовому порядку покладає на споживача ще й додаткові витрати. Адже, окрім основної суми боргу, йому доведеться оплатити судові витрати (від 210 до 2102 грн), пеню, інфляційні витрати (3% річних), а ще, в разі потреби, і послуги виконавчої служби.

Аби уникнути судових тяганин, рекомендуємо мешканцям Прикарпаття, які боргують за спожитий газ, в найкоротші терміни погасити борги або ж укласти договори з їх реструктуризації.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: