fbpx

За яких умов жінок можуть призвати на військову службу, – командування ЗСУ

Суспільство 18:40, 23.12, 2021

Сьогодні, 23 грудня, відбулася пресконференція щодо роз`яснення положень наказу МОУ №313 про перелік професій для жінок та перебування їх на військовому обліку.

На ній начальник управління персоналу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач підкреслив, що військовий облік – це не призов і назвав умови, за яких жінок можуть призвати на військову службу.

В Україні призов жінок на військову службу планується лише у випадку введення воєнного стану або особливого періоду мобілізації.

«Прийнято закон, яким врегульовується питання постановки на військовий облік, в тому числі жінок. Дійсно, в мирний час відбувається так зване накопичення людського ресурсу, проводиться якісна та кількісна характеристика військово-облікових спеціальностей для того, щоб ми могли зрозуміти. І тільки в крайній потребі такі військові спеціалісти, жінки, будуть використані на військову службу. Дійсно, у разі введення воєнного стану або в особливий період під час мобілізації», – сказав Горбач.

Водночас він зазначив, що за 6 хвиль мобілізації в Україні призвали майже 200 тис. осіб, і жодна жінка без її згоди на цю службу не потрапила.

Головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний, якого цитує «Інтерфакс-Україна», пояснив, що новий указ, який вимагає від жінок понад 100 професій стати на військовий облік, назрів – він дасть змогу військовим бачити жінок, яких можливо залучати під час захисту України.

Нагадаємо, що 22 грудня Міністерство оборони України оприлюднило наказ, яким затверджено перелік галузей для жінок, що мають бути поставлені на військовий облік. Серед них професії журналіста, бібліотекаря, головного бухгалтера, менеджера, юриста тощо.

Як писав КУРС, перелік містить 35 фахових напрямів, кожен з яких становить десятки окремих спеціальностей господарської діяльності: від громадського харчування, юриспруденції та економіки до видавництва та поліграфії.

«Я хочу заспокоїти жінок, що я за гендерну рівність і повністю це підтримую: вже завтра не треба бігти до військкомату, не треба займати чергу, не треба шукати когось, хто допоможе це все зробити, ми це робитимемо планово, поступово, і все буде добре», – наголосив Залужний.

Алгоритм взяття жінок на військовий облік не відрізняється від алгоритму для чоловіків, зазначив Горбач.

“Є певний перелік професій, які мають бути поставлені на облік. Жінка має повідомити свого керівника підприємства, з’явитися до центру комплектування протягом 2022 року і з’ясувати, чи підлягає вона військовому обліку, бо є вікові обмеження і за здоров’ям”, – сказав Горбач.

Жінка у центрі комплектування (військкоматі, – кор.) пише заяву, що стає на облік, надає документи: паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про шлюб, народження дітей, закінчення навчального закладу, довідку із закладу, де працює, зазначив Горбач.

Після чого, за його словами, потім буде ухвалено рішення, чи підлягає жінка військовому обліку. “Якщо підлягає, то її надішлють на військово-лікарську комісію за місцем реєстрації”, – резюмував Горбач.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: