fbpx

За збір черемші прикарпатцям загрожує штраф до 3655 грн

Суспільство 12:01, 26.02, 2024

Державна екологічна інспекція Карпатського округу розпочала щорічну природоохоронну операцію “Первоцвіт”. Акція триватиме протягом лютого-травня з метою припинення незаконного збирання, транспортування та продажу рідкісних ранньоквітучих рослин.

В екоінспекції наголошують, що під заборону підпадає збір та реалізація таких рослин, як черемша (цибуля ведмежа), шафрани (крокуси), підсніжники, сон-трава.

Відповідно до ч. 1 ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за незаконне придбання, збут та розповсюдження об’єктів рослинного світу передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн.

Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 1700 грн до 3655 грн з конфіскацією об’єктів рослинного світу (ч. 2 ст. 88-1 КУпАП).

Як живеться в «Опришівській слободі»

Про плюси, мінуси, підводні камені ЖК розповідає франківець Сергій Шрам

Опришівська слобода: як там живеться

Крім того, за один екземпляр незаконно зірваної червонокнижної квітки передбачена відповідна компенсація за її знищення. Наприклад, черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн, шафрани (крокуси) та підсніжники – від 49 до 62 грн (залежно від виду), сон-трава – від 37 до 62 грн (залежно від виду).

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: