fbpx

Заборона виїзду без дозволу військкомату: у Генштабі роз'яснили норму закону

Суспільство 13:20, 05.07, 2022

У Генеральному штабі ЗСУ роз’яснили інформацію про заборону виїзду призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника військкомату.

У Генштабі зазначають, що норма ЗУ “Про військовий обов’язок і військову службу”, який діє з 1992 року, передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Для впорядкування обліку переміщених осіб Генеральним штабом ЗСУ розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час.

Дозвіл видається від 30 діб до року залежно від категорії суб’єкта. Зараз розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у зв’язку зі службовою чи особистою необхідністю.

У Генштабі просять з розумінням ставитися до регуляторних заходів, продиктованих законами України, умовами воєнного стану і ведення війни.

У Запорізькій ОВА вчора повідомили, що дозвіл на виїзд видають керівники центрів комплектування таким категоріям громадян України:

  • призовникам, яким надано чи які мають право на відстрочку від призову на строкову військову службу, на термін до одного року, але не пізніше дати закінчення відстрочки;
  • особам призовного віку, за наявності поважних причин (хвороба або смерть рідних тощо), на термін до 30 діб;
  • військовозобов’язаним та резервістам, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації (повний перелік визначено у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”), на термін до одного року, за наявності підтверджуючих документів, але не пізніше дати закінчення права на відстрочку;
  • військовозобов’язаним та резервістам, що були заброньовані на період мобілізації та на воєнний час на термін до 30 діб, але не пізніше дати закінчення терміну дії посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час або дати зазначеної на витягу із наказу Міністерства економіки України про бронювання;
  • в окремих випадках, за рішенням керівника центру комплектування решті військовозобов’язаних та резервістів при наявності інших поважних причин з поданням ними відповідних документів на термін до 30 діб.

В соцмережах заборона виїзду чоловікам без дозволу військкомату викликала шквал обурення. Люди вимагають додаткових роз’яснень: чи можуть чоловіки тепер їздити у короткі відрядження, вивозити родичів з небезпечних територій тощо. Навіть народні депутати від партії влади визнають, що заборона створює більше проблем, ніж вирішує.

“Вангую, завалиться ця ідея з обмеженням пересування між областями. Виглядає дивно і корупційно. Взагалі як на мене провокація якась. Внутрішній вибух. Ворог один. Не варто забувати. І робити ворогів з власного народу”, – зазначив народний депутат від “Слуги народу” франківчанин Ігор Фріс.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: