fbpx

Заборона виїзду чоловіків без військового досвіду збережеться до кінця воєнного стану, – Зеленський

Суспільство 11:35, 16.08, 2022

Скасування обмежень на виїзд за кордон для чоловіків 18-60 років без військового досвіду та обмежено придатних до військової служби відбудеться після закінчення воєнного стану. Так відповів на електронну петицію президент Володимир Зеленський, пише Ліга.

Він “вкотре” зазначив, що, за Конституцією, захист суверенітету і територіальної цілісності держави – це справа та обов’язок всього народу, і всі громадяни України мають рівні конституційні права та свободи.

“Комплектування ЗСУ та інших військових формувань здійснюється також і військовозобов’язаними, які не мають військового досвіду і раніше не проходили військової служби, але пройшли підготовку у навчальних військових частинах”, – наголосив Зеленський.

Президент нагадав, що українці в запасі й не призвані під час мобілізації “можуть бути залучені до виконання робіт, які мають оборонний характер”.

Статтею 33 Конституції закріплено право законно залишати територію України – за винятком встановлюваних законом обмежень, і таке право за статтею 64 може обмежуватися за умов воєнного чи надзвичайного стану із зазначенням терміну дії цих обмежень.

“Скасування зазначених обмежень передбачається зробити після завершення дії правового режиму воєнного стану”, – резюмував Зеленський.

Він, проте, звернувся до прем’єра Дениса Шмигаля з проханням “опрацювати поставлені в електронній петиції питання”.

Нагадаємо, вчора Верховна Рада продовжила воєнний стан в Україні до 21 листопада.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: