fbpx

В Івано-Франківську надзвичайна ситуація: є загроза зриву опалювального сезону

Суспільство 11:50, 11.10, 2021

В Івано-Франківській громаді виникла загроза припинення роботи органів виконавчої влади, закладів освіти, культури, охорони здоров'я та соціальної сфери.

Сьогодні, 11 жовтня, міська комісія з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій розглянула питання оголошення надзвичайної ситуації в Івано-Франківській громаді, пов’язаної з відсутністю постачання газу бюджетним установам в опалювальний сезон 2021/22 рр.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зазначив, що, зважаючи на ситуацію, яка складається з постачанням природного газу для шкіл, дитячих садочків, лікарень, по всій Україні відбуваються комісії з надзвичайних ситуацій.

«Зважаючи на те, що був підписаний меморандум між Президентом, прем’єром і громадами, де було умовлено про пільгову ціну для бюджетних установ, для нас надзвичайно важливо, щоб це відбулося в нормах права, у нормах відповідних документів», – сказав Марцінків.

Передусім це пов’язано із забезпеченням теплом медичних закладів.

“Заклади охорони здоров’я на сьогодні не мають опалювання. Температура у стаціонарах всього лише плюс 18 градусів, хоча має бути забезпечено 20-21 градуси. МКЛ №1, Центр первинної медичної і консультативно- діагностичної допомоги мають газопостачання і мають договори на постачання газу. За угодами вартість газу була у межах 7.85 грн за куб. Зважаючи на підвищення, про яке ми сьогодні говоримо, загальна кількість газу, яка нам потрібна, – 25 тисяч кубів. За ціною 7,85 грн це мало б бути 250 тисяч грн, які потрібні для охорони здоров’я. Якщо рахувати ціну 30 грн, то це 750 тисяч грн. Додатково нам потрібно 500 000 грн, щоб отопити заклади. Це великі кошти, і ми не маємо звідки їх взяти, як тільки просити у міського бюджету. Питання дуже гостре, кричуще. Ми просимо комісію звернутися до уряду, що неможливо приймати вищу ціну, ніж була прописана у договорах на початку року”, – виступила начальниця Управління охорони здоров’я Франківська Марія Бойко.

Як надзвичайну бачать ситуацію в Департаменті освіти міста. У Франківській громаді газом опалюються 11 шкіл, 10 садків і 5 закладів позашкільної освіти.

“До кінця року, щоб опалити ці заклади, потрібно 253 655 тисяч кубічних метрів газу. Ми порахували: якщо брати ціну у меморандумі, то нам додатково буде потрібно 4 312 тис. грн. Якщо брати ціну, яку нам пропонують на ринку, то треба 7 609 тисяч грн. Це непідйомні цифри для освітнього бюджету Івано-Франківська. Прошу прописати у рішенні комісії, що це надзвичайна ситуація з постачанням газу”, – додав Ігор Максимчук, директор департаменту освіти.

Представник ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» повідомив, що відповідно до підписаного меморандуму очікують від НАКу офіційних пропозицій щодо трьох категорій споживачів.

“Сьогодні зідзвонювалися, обіцяли надати, але поки офіційного підтвердження ціни немає. Це суттєво впливає на підготовку, оскільки не маємо офіційної комерційної пропозиції по ціні… Ми від себе звернулися до Івано-Франківськгазу з проханням відкрити вентилі, але, напевно, зважаючи на борг у 22 млн грн за транспортування газу, будуть важкі переговори”, – зазначив представник ДМП. Він додав, що з 8 жовтня середньодобова температура опустилася нижче 8 градусів.

Як ідеться у рішенні комісії, відсутність постачання газу бюджетним установам в осінньо-зимовий період може призвести до порушення нормальних умов життєдіяльності міської громади, викликати загрозу життю та здоров’ю населення, завдати значних матеріальних збитків у разі порушення систем опалювання. Подальша відсутність газопостачання призведе до блокування і припинення роботи органів виконавчої влади, закладів освіти, культури, соціальної сфери, закладів охорони здоров’я.

Комісія вирішила визнати ситуацію, що склалася у зв’язку відсутністю постачання природного газу бюджетним установам міської громади та подальшим виникненням загрози життю та здоров’я населення, надзвичайною.

Керівникам бюджетних організацій Івано-Франківська наказано вжити заходів щодо заключення угод на постачання газу за пільговою ціною. Забезпечити економне і раціональне використання енергоресурсів. Не допускати випадків використання природного газу понад мінімально необхідні норми.

Як писав КУРС, В Івано-Франківську опалювальний сезон планують розпочати з понеділка, 18 жовтня.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: