fbpx

Закінчуються запчастини до згорілих трансформаторів: правила від Обленерго, як залишатися зі світлом

Суспільство 12:20, 30.11, 2022

Прикарпаттяобленерго наголосило, що причиною відсутності світла стають не тільки графіки погодинних чи аварійних вимкнень, але й поведінка споживачів після відновлення електропостачання. Спеціалісти оприлюднили правила, дотримання яких дозволить залишатися зі світлом.

КУРС писав: Горять щитові, горить обладнання на підстанціях: франківців закликали не вмикати всі електроприлади одночасно

Коли подають світло, споживачі намагаються відразу ввімкнути всі електроприлади, констатують енергетики. Це і спричиняє масові аварійні випадки у мережі.

Горить не тільки проводка, але й запобіжники та дефіцитні масляні вимикачі у трансформаторних підстанціях та розподільчих пунктах. Все частіше через перевантаження електромереж виходять з ладу лічильники в домівках споживачів.

Наразі 80% виїздів аварійних бригад пов’язані з ліквідацією вимкнень внаслідок перевантаження мереж, інформують в обленерго.

Тільки за минулий тиждень бригадам філії «Центральна» довелося ліквідувати 89 аварійних випадків. Лише в день доводиться здійснювати заміну 6-10 запобіжників та інших комплектуючих енергообладнання, які виходять з ладу через пікове навантаження на мережу внаслідок одночасного увімкнення споживачами усіх електроприладів в перші хвилини відновлення енергопостачання.

Час відновлювальних робіт, в залежності від складності у кожному окремому випадку, може тривати і до 12 годин.

“Є ще проблема із запчастинами, які виходять з ладу. Їхні запаси на складах закінчуються, а нові замовлення доводиться чекати тижнями, зважаючи, що більшість виробників географічно знаходяться в областях, де ведуться бої”, – наголошують спеціалісти.

Тож вихід один – штучно не створювати аварійних ситуацій. Для цього варто дотримуватися простих правил:

1. На час стабілізаційного відключення електроенергії ВИМИКАТИ З РОЗЕТКИ всі енергоємні прилади (пральні машини, електрочайники, бойлери, електроплитки тощо).

2. ВИМИКАТИ СВІТЛО в приміщеннях, якими не користуєтеся.

3. З появою світла НЕ ВМИКАТИ ОДНОЧАСНО всі енергоємні прилади. Користуйтеся ними почергово. Скористались одним – вимкнули, під’єднали інший.

4. Якщо енергоємні прилади мають таймер, то варто скористатися цим. ЗАПРОГРАМУЙТЕ їх включення в роботу в нічний час з 0:00 до 6:00.

5. ВМИКАТИ електродвигуни та помпові станції ЧЕРЕЗ 20-30 ХВИЛИН після появи електроенергії. Ці прилади дають надзвичайно високе навантаження на електромережі під час свого пуску.

6. УТРИМУВАТИСЯ ВІД ВИКОРИСТАННЯ зовнішнього освітлення фасадів. Воно створює високе одночасне навантаження на мережі під час увімкнення.

Закінчуються запчастини до згорілих трансформаторів: правила від Обленерго, як залишатися зі світлом 1

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: