fbpx

Замість ОБЖД: в освітніх закладах відкривають "класи безпеки"

Суспільство 17:44, 15.08, 2022

В Україні створять “класи безпеки”, де дітей навчатимуть основ цивільного захисту. Такі класи запроваджують в закладах освіти з ініціативи МВС, ДСНС та МОН.

Про це заявила заступниця очільника МВС Катерина Павліченко.

“На території України створено 69 «класів безпеки», 48 з яких – на базі загальноосвітніх закладів. Це спільний проєкт ДСНС та МОН, навправлений на вивчення основ цивільного захисту та безпеки життєдіяльності. З початку навчального року у 16 ОТГ до роботи приступають «вихователі безпеки». Зараз усі учасники освітнього процесу – як діти і батьки, так і вчителі – повинні знати, розуміти та чітко виконувати безпекові правила, оскільки ми живемо в умовах повномасштабної війни”, – пояснює вона.

Павліченко нагадала, що за ініціативи МВС розпочинається пілотний проєкт з підготовки вихователів безпеки або спеціалістів безпеки в освітньому середовищі. Згодом він має стати частиною більш широкого проєкту “Безпечна країна”, який зараз готує Міністерство внутрішніх справ.

“17 кандидатів з різних територіальних громад розпочали своє навчання, воно буде проходити два тижні, після чого ці фахівці у разі успішного завершення навчання будуть направлені до ОТГ і будуть виконувати свої функції”, сказала Павліченко.

Вона додала, що ці фахівці працюватимуть в 49 закладах освіти, де навчається майже 15 тисяч дітей. З її слів, до навчання залучаються працівники поліції, ДСНС, фахівці МОН. 

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: