fbpx

Запустять новий Реєстр будівельної діяльності

Суспільство 12:55, 02.07, 2020

Уряд розпочав третій етап реформи галузі містобудування.

Відповідну постанову «Про реалізацію експериментального проєкту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» було прийнято на урядовому засіданні 1 липня, повідомляє Мінцифри.

Прийняття постанови має на меті створити умови для початку запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва у складі містобудівного кадастру, що об’єднає усіх учасників процесу будівництва та забезпечить його прозорість на всіх етапах: від отримання містобудівних умов та обмежень до введення об’єкта будівництва в експлуатацію.

Постанова визначила правові підстави для запуску Реєстру будівельної діяльності, що є головним компонентом Системи.

Загалом експериментальним проєктом передбачено:

– Запуск нового Реєстру будівельної діяльності замість реєстру дозвільних документів ДАБІ у липні 2020 року. Новий реєстр буде більш захищеним від несанкціонованого доступу і матиме розподілену модель зберігання даних, орієнтовану на об’єкти будівництва.

– Внесення містобудівних умов та обмежень і будівельних паспортів до електронної системи з липня 2020 року в пілотному режимі. З вересня ведення містобудівних умов та обмежень та будівельних паспортів виключно з використанням реєстру стане обов’язковим для всіх суб’єктів Системи, кількість яких становить близько 62500.

– Доступ до всіх адміністративних послуг для об’єктів класу наслідків СС1 на порталі «Дія» з вересня 2020 року. Другий етап впровадження ЄДЕССБ забезпечить доступ до адміністративних послуг онлайн для об’єктів класу СС2 та СС3.

– Створення звітів про експертизу проєктної документації.

– Ведення Мінрегіоном реєстрів атестованих осіб, експертних організацій, ліцензіатів, саморегулівних організацій.

– Підключення до електронної системи учасників будівництва з моменту подання заяви до Мінрегіону на період дії експерименту.

Проєкт постанови розробило Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством розвитку громад та територій України та Комітетом Верховної Ради з питань будівництва.

Нагадаємо, створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва у складі містобудівного кадастру передбачено Законом № 199-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва”.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: