fbpx

Затвердили проєкт пам’ятника загиблим захисникам у Франківську

Суспільство 13:24, 30.10, 2019

конкурсна комісія розглянула допрацьовану роботу переможця конкурсу ескізних пропозицій пам’ятного знака загиблим героям АТО/ООС.

КУРС писав, що пам’ятник мають встановити у Меморіальному сквері, поблизу інформаційних стендів зі світлинами загиблих.

На попередньому засіданні конкурсна комісія з низки робіт визначила проєкт скульптора Бориса Данилюка. За його ідеєю в центрі композиції мав би бути силует солдата, що оберігає жінку-матір-Україну, виконану з бронзи. Солдат розгорнутими руками ніби розсуває площини, що тиснуть з боків. Композиція отримала найбільшу підтримку серед присутніх членів сімей загиблих, померлих та безвісті зниклих захисників. Тоді скульптору доручили допрацювати проєкт.

Головуючий комісії заступник міського голови Олександр Левицький зазначив, що робота вже визнана переможцем і скульптор представить завершене бачення цього проєкту, пише Галка.

Скульптор Данилюк зауважив, що перед ним насамперед стояло завдання передати дух тієї сили, яка захищала і продовжує захищати Україну.

“Цю силу вирішили передати за рахунок абстрактної маси. Всередині неї – образ матері, жінки, Батьківщини. Батьківщина продовжує народжувати воїнів світла, захисників. У розрізі вона є плоскою, еліпсоподібною, що, на нашу думку, відходить від радянських стандартів пам’ятника і виглядає краще. Жінка тримає на руках дитину. Також поруч є дві брили. На них мають бути написані імена та прізвища загиблих героїв. Ці дві брили будуть гарно вписуватися в навколишнє середовище”, – розповідає Борис Данилюк.

Митець додає, що колір скульптури жінки буде дещо відрізнятися від кольору брил та абстрактної маси.

“Загалом колір пам’ятника – сірий, матеріал – бетон з крихтою мармуру, а образ жінки буде виконаний зі штучного мармуру або з бронзи. Загальна довжина пам’ятного знака – 13 м, висота образа жінки – майже 2 м, загальна висота – до 5 м”.

На пам’ятнику також встановлять табличку з QR-кодом, зчитавши який, можна буде ознайомитися з короткою біографією загиблих захисників України.

Леся Нестерук, мати загиблого атовця Олега Басараба, каже, що пам’ятний знак матерям сподобався: “Наші бажання врахували. Проте хочемо, щоб усі прізвища наших синів помістилися на ньому, це важливо”.

Затвердили проєкт пам’ятника загиблим захисникам у Франківську 1

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: