fbpx

Завершення гострої фази пандемії після Омікрону прогнозує ВООЗ

Суспільство 20:56, 15.02, 2022

Гостра фаза пандемії коронавірусу COVID-19 у світі після хвилі Омікрону може завершитися, але для цього необхідне дотримання низки умов.

Про це заявив директор Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я Ганс Клюге.

“Поєднання заходів, що вживаються державами, та відповідальності людей дає нам шанс, коли хвиля “Омікрону” завершиться, спробувати вийти з гострої фази пандемії. Велика ймовірність, що наприкінці року вірус повернеться, тому що так багато людей було інфіковано, що означає виникнення нових мутацій вірусу. Взимку вірус повернеться, але ми маємо змогу уникнути повернення пандемії”, – сказав Клюге на брифінгу у вівторок.

Він звернув увагу, що в тих країнах регіону, де високий рівень вакцинації, з хвилею “Омікрону” спостерігалося дуже швидке та різке зростання кількості випадків зараження, на короткий час лікарні були під величезним навантаженням, але відділення інтенсивної терапії не були переповнені, а пацієнти, які потребували спеціального лікування, не були щеплені.

Водночас, наголосив Клюге, високий рівень вакцинації поки що досягнуто не в усіх країнах нашого регіону, а тим більше не в усьому світі.

На його думку, необхідно в усіх країнах досягти високого рівня вакцинації від COVID-19 населення, особливо груп ризику, посилити систему моніторингу та секвенування вірусу, щоб у разі появи нового варіанта швидко його виявити та викласти в бази даних.

ВООЗ також закликає забезпечити рівний доступ більшої частини населення до нових ліків проти COVID-19, які можуть запобігти тяжкому перебігу захворювання.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: