fbpx

Завтра завершується реєстрація прикарпатців у "Школу юного біохіміка"

Суспільство 14:21, 07.06, 2022

Учнів 8-11 класів запрошують взяти участь 11 червня у Школі юного біохіміка «Дивовижний світ живого: від теорії до експерименту», який організовує колектив кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету.

«Ви отримаєте унікальну можливість перевтілитися на декілька годин в студента однієї із найпрестижніших кафедр України та набути практичних навичок біолога-експериментатора. Окрім того, це чудова нагода розширити коло друзів!» – йдеться у повідомленні кафедри.

У програмі заходу – інтенсивний практичний курс з біохімії, клітинної біології, біотехнології, лабораторної діагностики та мікробіології.

Учасники школи матимуть змогу:

●попрацювати на сучасних лабораторних приладах (зокрема розділити кров на фракції на центрифузі, визначити вміст ДНК у краплі крові на cпектрофотометрі NanoDrop, ознайомитись з роботою флюоресцентного мікроскопа, зокрема побачити зразки, які «світяться»);

●ознайомитися з лініями лабораторних тварин (плодових мух та мишей);

● визначити основні компоненти та перевірити якість продуктів харчування (молоко та молочнокислі продукти, фрукти та овочі);

●приготувати та розглянути мікропрепарати дріжджів та бактерій молока, ґрунту та тіла людини, чайного гриба;

●навчитися «читати» мазки крові людини.

Також школярів чекатиме екскурсія у лабораторію мікроклонального розмноження рослин та знайомство з грантовою програмою «Персоналізовані підходи для попередження ожиріння та діабету – спільна румунсько-українська програма отримання та поширення знань про здоров’я”, завдяки якій є можливість безкоштовного обстеження учасників практикуму на ризики розвитку деяких метаболічних захворювань.

Заняття відбуватимуться 11 червня 2022 року за адресою: корпус факультету природничих наук Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, 6-й поверх, вул. Галицька, 201а, м. Івано-Франківськ. Тривалість заходу – 10.00-16.00.

Участь безкоштовна. Проїзд та харчування учасників – за власний кошт. Перерва на чай – за кошти організаторів.

По закінченні роботи практикуму кожному учаснику буде виданий відповідний сертифікат та значок учасника.

Заявки просимо надсилати до 8 червня у вигляді заповненої Google–форми за покликанням: https://forms.gle/d8mWSSbWsdEaATs6A

За додатковими роз’ясненнями звертатися до координатора Школи Мар’яна Васильовича Іваночка (тел. 050-172-13-76, е-мейл: marian.ivanochko@gmail.com)

Ті заявники, які реєструвалися на Осінній практикум у 2021 році, проведення якого було перенесено, автоматично отримають запрошення для участі у Школі.

На випадок повітряної тривоги у корпусі є укриття.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: