fbpx

Заввідділом нейрохірургії ОКЛ перейняв досвід операцій на хребті в Південній Кореї

Суспільство 12:45, 12.02, 2024

Хірурги Івано-Франківської обласної клінічної лікарні переймають досвід колег з Південної Кореї.

Нещодавно завідувач відділення нейрохірургії хребта і спинного мозку ОКЛ Сергій Балан повернувся з Південної Кореї, де вивчав методики ендоскопічних втручань, розповіли на сторінці медзакладу.

«Південна Корея є світовим лідером ендоскопічної хірургії, зокрема в хірургії хребта. Тому переймати їхній досвід та впроваджувати – важливо», – каже Сергій Балан.

Хірург ОКЛ переймає досвід в Південній Кореї
Південна Корея є світовим лідером ендоскопічної хірургії, зокрема в хірургії хребта

У Сеулі, в Segyero Hospital, нейрохірург упродовж тижня опановував досвід одного з авторів монопортальної методики (зокрема стеноскопії) професора Ліма (Prof. Kang Taek Lim). У Бусані, в Good Gang-an Hospital, ще один тиждень вдосконалював навики та переймав новітній досвід UBE (унілатеральної біпортальної ендоскопії) в її автора доктора Сона (Dr.Son).

Ці дві методики дають можливість малотравматично лікувати найпоширеніші захворювання хребта: грижі міжхребцевих дисків, стенози хребетного каналу, нестабільність хребців, спонділолістези тощо.

Хірург ОКЛ Сергій Балан в Півленній Кореї
Сергій Балан два тижні вдосконалював навики та переймав новітній досвід

Завідувач відділення каже, що ендоскопічні втручання на хребті в обласній клінічній лікарні проводять з 2018 року. За минулий рік тут провели 63 ендоскопічні операції.

“Наразі кожен тиждень робимо від двох до чотирьох ендоскопічних втручань”, – зазначає лікар. Він описує переваги цього методу, зокрема меншу травматичність та збереження анатомічних структур, коротший період реабілітації, краще самопочуття пацієнта, особливо в ранній післяопераційний період, зменшення кількості післяопераційних ускладнень, скорочення часу перебування в стаціонарі.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: