fbpx

Зберегти доступ до храмів і театрів у вихідні: глави Церков підтримали установи культури

Суспільство 19:49, 12.11, 2020

Мінкультури, Держслужба з етнополітики та свободи совісті разом з лідерами найбільших християнських Церков виступили зі спільною заявою стосовно запровадження карантину вихідного дня.

“Для християн розпочинається особливий період ‒ Різдвяний піст, який є періодом усамітнення, просвітництва, доброчинності й турботи про іншого. Для віруючих це особливий період, що має багатовікові традиції. Одночасно країна, як і напередодні Великодня, перебуває в неординарній ситуації через неподолану пандемію.

Дбаючи про здоров’я людей, їхню емоційну розраду та духовний стан, важливо зберегти доступність храмів та інших священних місць”, – йдеться у заяві.

Щоб цей доступ був безпечним, усі підписанти декларують, що готові дотримуватися таких заходів:

  • Продовжити використання захисних масок і дезінфекторів на вході.
  • Надважливо зберегти доступ до церковних споруд, інших приміщень релігійних організацій протягом усього тижня, зокрема й у вихідні дні.
  • Також важливий доступ протягом усього тижня до тієї розради, яку дають заклади культури.
  • Тимчасова особливість організації заходів у приміщеннях релігійних організацій без рядів стаціонарних сидінь: релігійні служби та інші релігійні заходи проходять із дотриманням визначеної безпечної дистанції (1,5 метри). Аналогічний запобіжний захід може діяти в музеях.
  • Для релігійних служб на відкритому повітрі відстань може бути аналогічна або меншою згідно з актуальними рекомендаціями МОЗ.
  • Тимчасова особливість організації заходів у приміщеннях з рядами стаціонарних сидінь: служби та інші релігійні заходи проходять із заповненістю не більше 50% або іншого відсотка, рекомендованого МОЗ.
  • Аналогічна відсоткова норма може бути застосована для театрів та інших закладів культури, що мають ряди стаціонарних місць.

“У ці складні часи Церкви відчувають потребу людей у духовній та моральній підтримці. Можливість взяти участь у богослужінні в церкві чи отримати позитивні емоції завдяки відвіданню культурного закладу ‒ держава має забезпечити право українців на самостійний вибір місця духовного спокою та відпочинку. Адже фізичне здоров’я неможливе без душевного спокою та емоційного відпочинку”, – додали учасники спільної заяви.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: