fbpx

Зеленський підписав закон про фахову освіту: головні новації

Суспільство 18:40, 06.07, 2019

Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про фахову передвищу освіту». У Міносвіти і науки розповіли, які зміни передбачає документ.

«Це означає: вже з 2020 року коледжі та технікуми готуватимуть фахових молодших бакалаврів – це буде рівень фахової передвищої освіти; освіта дорослих стане більш гнучкою – людина зможе отримати кілька професійних утворень за бюджетні кошти протягом життя; заклади отримають нову систему державного фінансування; студенти зможуть вільно вибирати форму навчання, зокрема буде більше можливостей для дуальної освіти», – пояснили у міністерстві, пише UA.news.

Серед інших новацій закону передбачено:

  • Компоненти корпоративного управління освітніми установами. Це допоможе вирішити конфлікт інтересів. Наглядова рада при закладі займеться стратегією розвитку установи, фінансуванням і зможе впливати на керівників.
  • Призначення керівників передбачає рейтингове голосування колективу. Термін роботи на посаді буде обмежено.
  • Коледжі та технікуми готуватимуть професійних молодших бакалаврів або бакалаврів (якщо буде ліцензія).
  • Держфінансування передбачає, що субвенція покриватиме отримання повної загальної середньої освіти та підготовку за спеціальностями, яким потрібна особлива підтримка.
  • Обмежень за віком студентів і кількістю отриманих дипломів за бюджетні кошти немає.
  • Встановлено можливість створювати індивідуальні освітні напрямки і мати вибір форми освіти (мережева, дуальна, навчання на виробництві).

Освітню діяльність з підготовки за освітньо-професійним ступенем професійного молодшого бакалавра стартує у 2020 році, а вищі навчальні заклади I-II рівня акредитації отримають статус установ фахової передвищої освіти.

Таки #перемогаааа!Закон “Про фахову передвищу освіту” підписаний Президентом!А це значить:☑️ вже з 2020 року коледжі та технікуми готуватимуть фахових молодших бакалаврів – це буде рівень фахової передвищої освіти;☑️ освіта дорослих стане більш гнучкою – людина зможе отримати кілька фахових освіт за бюджетні кошти впродовж життя;☑️ заклади отримають нову систему державного фінансування;☑️ студенти зможуть вільно обирати форму навчання, зокрема, буде більше можливостей для дуальної освіти.Про зміни ми вже писали на сайті МОН 👉https://bit.ly/2K3h4EG А докладно про новації можна прочитати в інтерв'ю очільника директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров для DT.UA за посиланням: https://bit.ly/2XqAgyv

Опубліковано Міністерство освіти і науки України Пʼятниця, 5 липня 2019 р.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: