fbpx

Зеленський пропонує збільшити штрафи за ухилення від призову

Суспільство 10:13, 30.05, 2020

У президентському законопроєкті передбачена ліквідація військових комісаріатів.

Президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Раді законопроєкт №3553, який передбачає збільшення штрафів за ухилення від мобілізації, а також ліквідацію військових комісаріатів і створення на їх базі територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Військовослужбовців запасу, які не стануть на облік у місцевому військкоматі або не повідомлять про зміну місця проживання і роботи, штрафувати на 510-850 грн. У разі повторного правопорушення сума штрафу зросте до 1,7 тис. грн, пише ДТ.

Якщо призовник не прибуде на місце збору для мобілізаційної підготовки, то йому доведеться заплатити 1,7 – 3,4 тис. грн штрафу, у разі вчинення аналогічного порушення посадовими особами сума штрафу зростає до 5,1 тис. грн.

Повторне порушення збільшує штраф:

  • від 3,4 до 5,1 тис. грн для цивільних;
  • від 5,1 до 8,5 тис. грн для посадових осіб.

Зараз сума такого штрафу становить 170-510 грн для цивільних і 510-1,7 тис. грн для посадових осіб.

За умисне псування або втрату військово-облікової картки або військового квитка можуть оштрафувати на суму від 510 до 850 грн (зараз від 17 до 51 грн). Повторне порушення передбачає збільшення суми: 850 – 1,7 тис. грн.

Крім того, Зеленський пропонує ввести новий вид військової служби для резервістів. Метою та завданнями законопроєкту є запровадження нового виду військової служби за призовом осіб з числа резервістів в особливий період. Таким призовникам нададуть трудові, освітні та соціально-правові гарантії.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: