fbpx

ЗНО залишається: Зеленський вніс терміновий законопроєкт про скасування ДПА для випускників

Суспільство 19:20, 17.06, 2020

Президент України Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді ухвалити зміни до законодавства, що дозволять у цьому навчальному році звільнити учнів від необхідності проходження державної підсумкової атестації (ДПА).

Відповідний законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року» зареєстрований у Верховній Раді 16 червня. Його мають розглянути на засіданні парламенту завтра, 18 червня.

Метою законопроєкту є мінімізація ризиків захворювання на коронавірусну хворобу під час оцінювання результатів навчання учнів (студентів), які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, та уможливлення отримання ними в установленому законодавством порядку документів про здобуття повної загальної середньої освіти.

У разі ухвалення законопроєкту здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, матимуть право пройти державну підсумкову атестацію за власним бажанням.

Суть законопроєкту пояснив Освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій рекомендує раді ухвалити завтра наступні рішення:

1. Найголовніше: ЗНО є і залишається надалі єдиним шляхом вступу до закладів вищої освіти.

2. Всі особи, які завершують повну загальну середню освіту, звільнені від ДПА у 2020 році.

3. Свідоцтва про повну загальну середню освіту та додатки до них отримають до кінця червня всі, хто завершує здобуття повної середньої освіти. В додатку буде записано “Звільнений/звільнена від ДПА”.

4. Чинна редакція законопроєкту дозволяє тим, хто за результатами ЗНО матиме намір зарахувати ці оцінки як ДПА, зробити це. Це може виглядати так: випускник, який хоче внести оцінки ЗНО до свого додатку, звертається до закладу освіти, щоб замінити цей додаток, вписавши в графі “ДПА” оцінки ЗНО. Докладний опис процедури має розробити МОН.

“Сподіваюся, так воно і буде. Була гаряча дискусія, але депутати одностайно дійшли до такого рішення”, – підсумував Омбудсмен.

“Зараз у медіа, соцмережах та учнівських чатах поширюється інформація про те, що президент Зеленський вніс до ВРУ законопроєкт про скасування обов’язковості ЗНО. Цей законопроєкт не про повне скасування ЗНО. Він робить добровільним складання державної підсумкової атестації у формі ЗНО. Наразі МОН України готується до проведення основної сесії ЗНО, яка триватиме з 25 червня по 17 липня”, – відреагувала ексміністерка МОЗ Уляна Супрун.

КУРС звернувся за поясненням до класної керівниці одного з випускних класів Прикарпатського військово-спортивного ліцею, вчительки історії Оксани Нищак.

Оксана Нищак на прикладі свого предмету розтлумачила, що ДПА є частиною ЗНО. По-простому, ЗНО охоплює весь період навчання з 5-го по 11-й клас, тоді як ДПА стосується матеріалу, вивченого в 10 та 11 класах. У ЗНО є дві частини, матеріал на ДПА сформований як одна частина сертифікаційної роботи. Це дає можливість оцінити знання предмета за останні два випускні класи – це і є оцінка з ДПА. Вона виставляється в свідоцтво (атестат).

“Оцінка” (тобто бали) за ЗНО складається із балів за ДПА плюс бали за ще одину частину сертифікаційної роботи, де є весь решта вивчений матеріал. І саме цей загальний бал ЗНО є підставою вступу до вишу, наголосила вчителька.

Що стосується оцінки за ДПА у формі ЗНО, то її можна буде просити вказати в атестаті або ж залишити річну оцінку і запис “звільнений від ДПА”.

“Всі, хто прийдуть на пункти тестування, пройдуть ЗНО. Без ЗНО вступити до вишу неможливо”, – додав КУРСу директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: