fbpx

Зродились ми великої години: у Чикаго відновили могилу автора гімну ОУН з Калущини Олеся Бабія

Суспільство 18:20, 22.05, 2022

У Чикаго українська громада відновила могилу поета, вояка, автора гімну ОУН та нинішніх ЗСУ, уродженця Калущини Олеся Бабія.

З ініціативи української громадської організації “Помаранчева Хвиля” за співпрацею з Українським Конгресовим Комітетом Америки могилу поета було віднайдено, відремонтовано надмогильний камінь і приведено до порядку, повідомляють організатори.

Зродились ми великої години: у Чикаго відновили могилу автора гімну ОУН з Калущини Олеся Бабія 1

У суботу, 21 травня, у рамках традиційного Свята Героїв відбулося посвячення відновленої могили поета і борця. В урочистостях взяли участь Єпископ Єпархії Святого Миколая УГКЦ Венедикт Алексійчук, Українсько-Американські ветерани, хор СУМ, Генеральний консул України в Чикаго, танцювальний колектив “Вишиванка”, група військово-історичної реконструкції “Сотня Сіроманці” і велика кількість членів громади.

Зродились ми великої години: у Чикаго відновили могилу автора гімну ОУН з Калущини Олеся Бабія 2

Олесь Бабій, народжений в 1897 році, родом з Калущини, воював в Першій Світовій війні, брав участь в Перших Визвольних змаганнях в УГА, доктор філософії Празького університету, що став одним з засновників ОУН. Написав текст гімну “Зродились ми великої години”.

Під час Другої Світової війни емігрував до Німеччини, а потім — до США. Помер в березні 1975 року. На жаль, не залишив по собі дітей і сім’ї.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: