fbpx

Зростуть штрафи за номерні знаки – Рада ухвалила закон

Суспільство 15:17, 07.10, 2022

Верховна Рада посилила адміністративну відповідальність за порушення порядку встановлення та використання номерних знаків транспортних засобів.

Відповідний Закон про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (№7365) ухвалили 274 народних депутати.

У пояснювальній записці до закону зазначено, що основною метою законодавчого акту є забезпечення належної ідентифікації транспортних засобів, що беруть участь у дорожньому руху, та створення ефективного механізму відповідальності за порушення встановлених вимог, правил та порядку використання номерних знаків.

Законом внесено зміни до чинної редакції ч. 6 ст. 121 КУпАП щодо виокремлення в самостійну загальну норму адміністративно-караних порушень порядку встановлення та використання номерних знаків транспортних засобів.

Доповнено главу 10 КУпАП нової нормою – ст. 121-3 КУпАП, що встановлюватиме підстави притягнення водіїв транспортних засобів до адміністративної відповідальності у випадку вчинення ними відповідних порушень: керування транспортним засобом без номерного знаку, з номерним знаком, що не належить цьому засобу, з номерним знаком, що не відповідає встановленим вимогам, закритим, перевернутим, брудним, неосвітленим тощо.

Частиною другою ст. 121-3 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність за незаконне використання спеціальних номерних знаків Збройних Сил України, Національної гвардії України, Національної поліції тощо.

З метою належної реалізації запропонованих матеріальних норм КУпАП, законопроєктом передбачені відповідні зміни до низки процесуальних норм Кодексу.

Прикінцеві та перехідні положення документа передбачають кореспондуючі зміни до Закону України “Про дорожній рух”, спрямовані на врегулювання порядку присвоювання та виготовлення номерних знаків транспортних засобів, що полегшить їх власникам процедуру реєстрації (перереєстрації) належних їм транспортних засобів у територіальних сервісних центрах МВС. Власники зможуть самостійно обирати їх буквеночислову комбінацію за своїм уподобанням, в Особистому кабінеті водія та самостійно замовляти їх виготовлення у суб’єктів господарювання, за умови відповідності виготовлених знаків встановленим вимогам.

Нагадаємо, у застосунку «Дія» відновили функцію перегляду та сплати штрафів за порушення правил дорожнього руху.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: