fbpx

Звідки беруться биті пікселі

Суспільство 14:43, 18.06, 2021

“Битий піксель” може з’явитися раптово – це виглядає як точка, яка не змінюється при зміні зображення. Поява цього феномена тісно пов’язана з технологією рідкокристалічних екранів, і з’явитися ця проблема може у кожного користувача.

Звідки беруться биті пікселі 1

Що таке битий піксель?

Якщо взяти збільшувальне скло і навести на дисплей, то ви чітко побачите “осередки світла” – з них складається будь-яке зображення.

У рідкокристалічних екранах використовують різні технології, що змушують осередки світитися при подачі на них різного рівня заряду. І якщо в цьому механізмі відбувається збій, осередок перестає контролюватися.

Колір несправного пікселя залежить від типу матриці. Наприклад, IPS-технологія дає чорні точки, на відміну від TN, у яких зламаний піксель просто горить білим.

Також, знаючи модель і колір точок, можна визначити причину поломки – дефект матриці, подачі напруги або сигналу.

Чому з’являються биті пікселі?

Судячи з практики в сервісному центрі, є кілька основних причин, наприклад:

  • Програмно-апаратний збій;
  • Удари і падіння;
  • Перегрів, переохолодження;
  • Вплив сильних магнітів;
  • Підвищена вологість під корпусом;
  • Брак.

Багато дисплеїв оснащені попередженням – кілька таких точок на всю матрицю не є браком: від 2-3 до 20, в залежності від виробника. Однак що робити, якщо ви перфекціоніст?

Як підтвердити наявність битих пікселів?

Перше, що ви можете зробити в домашніх умовах, – це уточнити свій діагноз. Простий тест – потрібно включити камеру і закрити її пальцем (або навпаки – засвітити її, якщо шукаємо чорний піксель). На екрані ми отримаємо картинку, на тлі якої буде чітко видно завислі точки.

Менш кустарний метод – безліч додатків для тесту проблемних пікселів, які можна скачати на просторах інтернету. Наприклад, Dead Pixel Tester, Screen Test або TestM – вибирайте в залежності від вашої ОС.

Як полагодити пікселі?

Як і в разі інших неполадок, найнадійнішим способом буде звернення в сервісний центр і ремонт iphone 11 pro. У цьому випадку майстер проведе діагностику кожного осередку, що випав, і визначить, підлягає він ремонту або заміні. При повній проблемі із виробом вам зможуть повністю замінити дисплей, усунувши всі його несправності.

Всі фокуси з “нагріванням смартфонів” і “розминанням пікселів” небезпечні і в більшості випадків призводять до повної втрати картинки. Такі експерименти краще проводити на старих девайсах і тільки заради наукового інтересу. Лагодити таким чином техніку досить ризиковано.

Все, що ви можете, перебуваючи поза обладнаною майстернею, – скористатися програмою для лікування екранів “ZooxSoft” або сервісом “jscreenfix.com”. Іноді це спрацьовує, проте не при всіх типах проблеми.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: