Трансферний сезон ще не завершено, але вже можна виділити найбільш знакові події літа 2022-го, яке стало вкрай активним з огляду переходів. Багато іменитих команд пережили серйозні оновлення складу, розпрощавшись зі звичними гравцями та придбавши їм заміни.
Найбільш гучні події
Попри те, що трансферне вікно ще не закрите, журналістам та експертам надано чимало інформаційних приводів. Вже сьогодні сайт Betauth, на якому публікуються безкоштовні прогнози на спорт, змушений міняти точку зору щодо наступного сезону. Все ж таки, на думку багатьох, попереду ще можливі сюрпризи.
Кріштіану Роналду в “Атлетіко”
Справжнім розчаруванням для вболівальників «Реалу», що викликало гнівну хвилю в мережі, став вибір 37-річного футболіста. Переговори велися з кількома командами, але лише старому ворогові, клубу «Атлетіко» вдалося досягти домовленостей з бомбардиром. Справа зараз перебуває на стадії підписання документів, але сума вкрай невелика. «Манчестер Юнайтед» шукає способів не втрачати зірку за копійки.
Садіо Мане у “Баварію”
Чи складно залишати «Ліверпуль», не маючи жодних перешкод для перебування там? Мане ухвалив це рішення, ґрунтуючись на зупинці подальшого розвитку як футболіста. Перспектива перебування в Англії його не цікавила, оскільки тут він досяг всього, що планував. Нове випробування форварду запропонувала “Баварія”, і Садіо з радістю прийняв виклик.
Пауло Дібала у “Рому”
Ще один болючий перехід – Дібала, відігравши за «Ювентус» близько семи років, йде в «Рому». Бажання нападника залишитися в Італії було помічено, і за нього сперечалися одночасно «Наполі» та «Інтер». Незважаючи на більш вигідні пропозиції, футболіст вибрав клуб Жозе Моурінью. Причини схожі з тими, що виникли у Мане: зупинка особистісного зростання з подальшим спадом ентузіазму.
Эрлінг Холанд у “Манчестер Сіті”
22-річний нападник демонструє можливості нових талантів, що виходять на світову арену. Пропозиції від «Барселони» та «Реалу» не зацікавили норвежця, як і подальше перебування у «Борусії Д». Вартість переходу становила 75 млн, але присутність Холанда у складі «Манчестер Сіті» відкриває нові перспективи для обох сторін.
Олександр Зінченко в “Арсенал”
Вихованець юнацького складу «Шахтаря» залишив «Манчестер Сіті», що вже став рідним йому за 6 років, але залишається в Англії, у складі «Арсеналу». Стабільна гра українського футболіста коштувала столичному клубу 35 млн, що зробило перехід другим за вартістю після Андрія Шевченка, за який «Челсі» колись заплатили 44 млн. 5 серпня у Олександра відбувся вже перший дебют за нову команду.
Український футбол – втрати та придбання
Нове правило від УЄФА, спричинене війною, сплутало плани українських команд. Багато іноземних гравців призупинили свої контракти і повернулися до себе додому до червня 2023 року, що приведе до закінчення багатьох контрактів. Саме тому зараз багато команд України знаходяться на ринку, шукаючи нових талантів або продаючи гравців, що стали не по кишені:
- Додо став найбільшою втратою для «Шахтаря», хоча все ж таки був проданий. На його трансфер розраховували дуже сильно, адже в українській команді бразилець виріс і зміцнів, ставши вкрай затребуваним. Війна внесла корективи, і замість 30 млн вдалося виручити лише 18. Гроші клубу необхідні для придбання одразу кількох нових гравців.
- Невен Джурасек залишив рідний «Динамо Загреб» і вступив до «Шахтаря», провівши пів сезону у «Дніпро-1» на правах оренди. Контракт укладено на два роки, і пішов він за своїм наставником Ігорем Йовічевічем.
- Кирило Меліченко перевівся в «Динамо» Дрезден, де тренувався зі статусом біженця, з «Маріуполя». Неприємна втрата молодого таланту.
- Кадім Харріс планував залишитися в Україні, помінявши лише клуб із «Металіста» на «Дніпро-1», але отримав цікаву пропозицію від турецького «Самунспору».
- Денис Олійник повернувся з Фінляндії як півзахисник полтавської «Ворскли». Попри вік у 35 років він продовжує показувати результати, до яких молоді ще далеко.
«Шахтар» та «Дніпро-1» сьогодні є лідерами з трансферної активності серед українських команд, але багато їхніх колег зазнали суттєвих втрат та шукають гравців вдома або в інших країнах світу.
Матеріал підготовлено Кирилом Самохіним, автором проєкту Бетаут.
На правах реклами