Білкові батончики вважаються швидким перекусом для спортсменів. Однак, усупереч назві, не всі батончики містять високу концентрацію білка.
Різновиди та склад протеїнових батончиків
Виділяють такі види:
- високовуглеводні;
- високобілкові;
- збалансовані (вуглеводно-білкові);
- низьковуглеводні та низькокалорійні.
Якщо у складі багато вуглеводів, то протеїнові батончики можуть призвести до збільшення ваги. Такий перекус може містити стільки ж калорій, скільки повноцінний прийом їжі, і навіть більше. Високобілкові батончики використовують спортсмени, що знаходяться в циклі інтенсивних тренувань при сушінні або наборі сухої маси. Спорт-батончики, вуглеводи та білки в яких містяться в оптимальних пропорціях, називаються збалансованими. А низьковуглеводні та низькокалорійні переважно застосовують дівчата при схудненні.
Користь та особливості вживання протеїнових батончиків
Спорт-батончики мають ряд позитивних властивостей:
- Прискорюють відновлення м’язів. Білка в одному батончику стільки ж, скільки в хорошій порції сиру або курячої грудки. Для відновлення м’язів, при інтенсивних тренуваннях, білка може знадобитися так багато, що отримати його тільки зі стандартної їжі дуже важко. У цьому випадку батончик може замінити прийом протеїнового коктейлю, але прийняти його набагато простіше: спорт-батончик можна носити з собою та з’їсти навіть на ходу.
- Високовуглеводні містять велику кількість калорій. При наборі маси дуже важливо підтримувати профіцит калорій, але при динамічному ритмі життя мати 5-6 прийомів їжі досить складно. У таких ситуаціях врятують висококалорійні батончики з сайту https://belok.ua/ua/protein/proteinovye-batonchiki/, які можуть містити до 25% добової норми калорій.
- Низькокалорійні знижують апетит та зменшують бажання скуштувати солодкого. Цей тип відмінно підійде чоловікам і жінкам, які намагаються схуднути. Батончики з низьким вмістом вуглеводів і калорій не вплинуть на фігуру, але можуть допомогти не зірватися на дієті: вгамувати почуття голоду і позбавити бажання солодкого. Якщо у продукті низький вміст білка, його можуть застосовувати спортсмени.
Чи варто перекушувати протеїновими батончиками?
Безладне вживання може заважати досягненню поставленої мети. Як було описано вище, одні батончики допомагають набрати масу, інші – схуднути. Для спортсмена, який намагається збільшити вагу, низьковуглеводні батончики – марна трата грошей. А для людини, що худне, вживання висококалорійних батончиків ще гірше, оскільки вони принесуть зворотний ефект.
Нашкодити організму можна через зловживання. Варто вживати не більше як 2-3 батончики на день. Замінювати такими смаколиками повноцінне харчування не можна. Особливо небезпечні високобілкові, оскільки сильне перенасичення білками може спричинити алергію, а при захворюванні нирок чи печінки – проблеми у їхній діяльності.
ПРОМО