Українки вперше в історії виграли Кубок світу з боротьби

Спорт 13:29, 12.12, 2022

У фіналі українки були сильнішими за регулярних медалісток турніру з Китаю.

НА ФОТО: 76 kg WW - Anastasiia OSNIACH SHUSTOVA (UKR)

Збірна України вперше в історії здобула Кубок світу з жіночої боротьби. Турнір проходив минулими вихідними в американському Коралвіллі, пише Суспільне спорт.

Змагання Кубка світу з жіночої боротьби відбувалися вперше з 2019 року, коли турнір приймала японська Наріта. Цього року Коралвілль приймав жіночі змагання паралельно з розіграшем Кубка світу серед чоловіків у вільній боротьбі.

На турнір жіноча збірна України вирушила в складі 10 спортсменок. До заявки “синьо-жовтих” увійшли триразова медалістка чемпіонатів світу та Європи Оксана Лівач (50 кг), цьогорічна чемпіонка Європи Аліна Грушина (до 55 кг), бронзова призерка Олімпіади-2020 Ірина Коляденко (62 кг), чемпіонки Європи Тетяна Ріжко (68 кг) та Алла Белінська (72 кг), серед інших.

Як виступили українки

“Синьо-жовті” потрапили до однієї групи зі збірними Монголії та Японії. Турнір українки розпочинали з протистояння з монгольською командою, яку перемогли з рахунком 7:3 за підсумками 10 сутичок.

Боротьба
Юлія Ткач-Остапчук у протистоянні з Монголією. United World Wrestling

Долю протистояння з японками, в якій кожна з команд здобула по п’ять перемог, вирішила очкова перевага українок. З двома перемогами підопічні Андрія Стадника вийшли до “золотого” фіналу з Китаєм, що у своїй групі здолав США та збірну решти світу.

У вирішальному протистоянні українські борчині здобули шість перемог у десяти сутичках з китаянками. Гору над суперницями взяли Лівач, Грушина, Ткач-Остапчук, Коляденко, Сова-Ріжко та Осняч-Шустова.