fbpx

У Галичі та в довколишніх селах з городів уночі злодії масово викопують картоплю і вибирають овочі

Суспільство 23:57, 07.09, 2015

На великі збитки від нічних злодюг, які крадуть городину, жаліються мешканці прикарпатського міста Галич та сіл Залуква і Горби.

"Та у нас на Залукві, на Горбах, також серед ночі копають. Сама-м потерпіла від злодюг. Люди приходять і не можуть повірити, що врожай вже зібрано. А коло того такой треба наробитися. Воно ж, сволота, ніде не роби, через то й краде", – розповідають жінки, пише Галицьке Слово.
     
Городні злодії не гребують розкраданням картоплі, капусти, цибулі, буряка. Та саме цього року любителі легкої наживи взагалі знахабніли і ще задовго до сезону збору  врожаю стали масово красти картоплю з людських городів. Особливо це стосується городніх ділянок у Галичі, на Кориті, і в Залукві.
     
У пані Мирослави (так звати одну з жіночок) із Залукви, пише місцеве видання, злодії викопали майже четверту пайку картоплі.  
     
"Викопати картоплю, кимось висаджену та оброблену, охочих знаходиться багато, – бідкається пані Мирослава. – У таке посушливе літо ще не відомо, чи врожай буде. Шкода, якщо й те, у що вкладено стільки поту та зусиль, безкарно вкрадуть любителі горілки". 
     
На запитання, чому не звертаються до правоохоронців, жінки кажуть, що сумніваються в успішному пошуку зловмисників, от і не заявляють про грабунки на їхніх ділянках. 
     
У Кодексі України про адміністративні правопорушення (частина "Адміністративне правопорушення і адміністративна відповідальність") прописано, що на спійманого злодія можуть накласти до 510 гривень штрафу, призначити виправні роботи терміном до одного місяця з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку або адміністративний арешт терміном від п’яти до десяти діб. Із повторним вчиненням стягнення для правопорушника збільшується. Коли ж сума збитку сягає більш як 121 грн 80 копійок, зловмисник притягується до відповідальності за крадіжку вже відповідно до Кримінального кодексу України.

Щоб наказати винуватця, слід встановити особу крадія. Клопоту, звичайно, для міліціонерів чимало. Зрештою, чи будуть правоохоронці сидіти в засаді за картоплю чи буряк? А тому, аби запобігти втратам, люди самі  вдаються до чергувань на своїх земельних ділянках, щоб впіймати злодіїв "на гарячому".
     
Наприкінці 1990-х на шпальтах обласних газет розповідали історію про т. зв. "крадія з грядок" у одному з міст Прикарпаття. Людям набридли його витівки. Та й врожаю було шкода. Вистежили, зловили, роздягнули і прив’язали до стовпа на цілий день, а на груди почепили табличку "Злодій!". 
     
Не будьте байдужими, закликають галичани. Коли бачите, що поруч хтось сторонній збирає врожай у вашого сусіда, піднімайте тривогу. Бо завтра можуть і вашу картоплю викопати, попереджає газета. 


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: