fbpx

У Косові триває конгрес ІV Міжнародної Карпатської Школи Етнодизайну "Косів 2015"

Культура 11:20, 07.07, 2015

Упродовж п’яти днів дизайнери та педагоги з різних областей України разом з польськими та білоруськими колегами займаються обговоренням питань, пов'язаних з народними традиціями та етнографічним дизайном, беруть участь у відкритих лекціях, майстер-класах та зустрічах з майстрами декоративно-прикладного мистецтва.

Організатори заходу – Косівська регіональна благодійна організація "Центр громадських ініціатив" та відділення графічного дизайну кафедри дизайну Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв.

В межах екскурсійної програми Карпатської Школи Етнодизайну учасники конгресу відвідали Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини. Під час докладної екскурсії, яку провела завідуюча музеєм Любов Ілюк, гості ознайомились з творами народного декоративно-прикладного мистецтва в музейній експозиції, дізналися про розвиток ремесел на Косівщині в період від початку ХІХ ст. і до сучасності. Учасники конгресу оглянули також виставку димленої кераміки "До 100-річчя з дня народження Юрія Ілюка" та виставку творчих робіт вихованців Косівського районного Центру дитячої творчості "Дивосвіт дитячих мрій і творчих злетів".

Великий інтерес викликав в учасників Карпатської Школи майстер-клас з пов’язування давніх головних жіночих уборів. Провів майстер-клас молодий колекціонер та дослідник гуцульського мистецтва Богдан Петричук. Затамувавши подих, гості музею спостерігали, як вправно майстер демонстрував давні способи пов’язування переміток та хусток на Гуцульщині ("по-молодицьки", "в ґуші", "д’горі"). Показ супроводжувався розповіддю про народні гуцульські традиції, звичаї та вірування. 

Наприкінці заходу відбулася зустріч учасників конгресу з переселенкою з Криму, художником-дизайнером, членом НСХУ Яною Михальянц. Наразі мисткиня разом з чоловіком мешкає в селі Пістинь Косівського району. Зворушлива історія пані Яни про особисту драму в житті, пов’язану з сумнозвісними подіями в Україні, власні творчі пошуки та здобутки, нікого з присутніх не залишила байдужим.

Учасники Школи Етнодизайну покидали музей сповнені яскравих емоцій та незабутніх вражень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: