fbpx

Як відпрацювали рік прикарпатські нардепи

Політика 10:24, 30.11, 2015

Минув рік, відколи народні депутати склали присягу. Прикарпаття у Верховній Раді представляють дев'ятеро обранців. КУРС оцінив результати їхньої роботи у парламенті.

Як відпрацювали рік прикарпатські нардепи 1Олександр Шевченко виграв вибори в Івано-Франківську (окрузі №83) від партії "Блок Петра Порошенка". Відповідно розпочав свою діяльність у однойменній фракції, та не протримався у ній навіть року – офіційно вийшов 6 листопада 2015 року. Член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

Дані про відвідуваність депутатом пленарних засідань за даними електронної системи та письмової реєстрації, як і в більшості нардепів, відрізняються. Так, за електронною реєстрацією, зі 122 засідань Шевченко відвідав 53 (43%), за письмовою – 78 (64%).

Шевченко причетний до дев’яти законопроектів, з яких три подавав одноосібно. З дев’яти чинним законом став один.

Депутат за рік подав сім депутатських запитів. Ораторське мистецтво у Верховній Раді Олександр Шевченко продемонстрував лише раз, виступивши з трибуни 20 березня "з різних питань".

 

Як відпрацювали рік прикарпатські нардепи 2Михайло Довбенко пройшов до парламенту у виборчому окрузі №84, до якого входять місто Бурштин, частина Івано-Франківська, Тисмениччина, Тлумаччина та частина Галицького району. Член депутатської фракції партії "Блок Петра Порошенка", перший заступник голови Комітету ВРУ з питань фінансової політики і банківської діяльності.

За даними електронної системи, Довбенко брав участь у 112 (92%) пленарних засіданнях ВР, за письмовою реєстрацією – у 113 (93%).

Виступав у парламенті 23 рази: 22 з трибуни, один раз – з місця.

Подав сім депутатських запитів, причетний до створення 38 законопроектів, чотири з яких стали чинними актами.

Михайло Довбенко відкрив чотири депутатські приймальні – в Івано-Франківську, Галичі, Тисмениці та Тлумачі, які працюють три дні на тиждень по дві години.

 

Як відпрацювали рік прикарпатські нардепи 3Ігор Насалик виграв парламентські вибори в окрузі №85, до якого входять місто Калуш, Калуський, Рогатинський райони та частина Галицького.

Член фракції БПП, заступник голови Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, а також голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин розкрадання державних коштів під час надання послуг зі збирання небезпечних відходів гексахлорбензолу в Калуському районі Івано-Франківської області у 2011-2014 роках.

Електронна система показує, що Насалик відвідав 99 пленарних засідань (81%), за письмовою реєстрацією був присутній на 108 (89%).

За цей час нардеп подав два депутатські запити, виступав 40 разів, з них 8 – з трибуни.

Насалик причетний до творення 40 законопроектів, три з яких набули чинності.

 

Як відпрацювали рік прикарпатські нардепи 4Анатолій Дирів пройшов до парламенту від округу №86, що включає місто Болехів з населеними пунктами Болехівської міської ради, Долинський, Рожнятівський та частину Богородчанського району. Член депутатської фракції Політичної партії "Народний фронт". Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Зі 122 пленарних засідань парламенту нардеп пропустив лише три.

За рік Дирів став співавтором 30 законопроектів, два з яких стали чинними актами.

Однак за рік цей обранець жодного разу не виступав у парламенті та подав лише один депутатський запит.

 

Як відпрацювали рік прикарпатські нардепи 5Юрій Дерев’янко виграв вибори до ВРУ у окрузі №87, до якого входять місто Яремче, Надвірнянський район, частина Богородчанського та Коломийського районів. Голова підкомітету з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері запобігання й протидії корупції органами державної влади та місцевого самоврядування Комітету з питань запобігання і протидії корупції. Пройшов до парламенту від партії "Воля", позафракційний.

За електронною реєстрацією, депутат зі 122 пленарних засідань відвідав 82 (67%), за письмовою – 114 (93%).

За рік Дерев’янко виступав у Раді 25 разів, 11 з них – з трибуни. Він є автором та співавтором 74 законопроектів, вісім з яких стали чинними актами. Крім того, нардеп подав 37 депутатських запитів. На Прикарпатті у нардепа працюють 11 громадських приймалень у робочі дні з 9 до 18 год.

До слова, Юрій Дерев’янко єдиний з прикарпатських нардепів оприлюднив на веб-сайті Ради річний звіт своєї діяльності.

 

Як відпрацювали рік прикарпатські нардепи 6Юрій Тимошенко переміг на парламентських виборах у окрузі №88, що включає Коломию, Городенківський та частину Коломийського району. Член фракції "Народний фронт", входить до складу Комітету з питань запобігання і протидії корупції.

Тимошенко за рік відвідав 105 (86%) пленарних засідань, а за письмовою реєстрацією – 113 (93%). За цей час депутат у парламенті виступав 30 разів.

Крім того, обранець причетний до створення 24 законопроектів, лише один з них став законом. Тимошенко подав п’ять депутатських запитів. 

 

Як відпрацювали рік прикарпатські нардепи 7Юрій Соловей пройшов до парламенту у виборчому окрузі №89, що включає  Верховинський, Косівський та Снятинський райони. Член фракції партії БПП, заступник голови Комітету з питань економічної політики.

Депутат, як свідчить електронна система, відвідав 92 (72%) пленарні засідання ВР, а за даними письмової реєстрації, був присутній 95 (78%) разів.

У парламенті депутат виступав 56 разів (з місця – 34, з трибуни  22).

Соловей є серед авторів 32 законопроектів, лише два з яких стали чинними актами. Крім того, подав п’ять депутатських запитів.

Як відпрацювали рік прикарпатські нардепи 8

Володимир Шкварилюк пройшов до Ради у "Народного фронту" під номером 25. Нардеп, за електронною реєстрацією, відвідав 118 (97%) пленарних засідань, за письмовою – 111 (91%).

Депутат за рік подав чотири запити, один раз виступив з місця та долучився до творення 14 законопроектів, три з яких стали чинними актами.

 

Як відпрацювали рік прикарпатські нардепи 9Юрій Бабій увійшов до Верховної Ради від партії "Народний фронт" замість Олександра Турчинова, коли того призначили головою РНБО. ЦВК визнала Бабія нардепом 14 січня 2015 року, а присягу він прийняв – 27 січня.

Обранець працює у Комітеті з питань податкової та митної політики. За даними електронної реєстрації, відвідав 76 (73%) пленарних засідань Верховної Ради, за письмовою реєстрацією, значно більше – 102 (97%).

За цей час нардеп виступив у парламенті чотири рази з місця, долучився до творення п’яти законопроектів, один з яких став законом, та подав лише два депутатські запити. З цим доробком Бабій може сміливо претендувати на найменш корисного депутата від Івано-Франківщини.

Як відпрацювали рік прикарпатські нардепи 10Як бачимо, найбільше пленарних засідань  пропустив Олександр Шевченко, найменший "прогульник" – Анатолій Дирів. Попри це, Дирів єдиний з прикарпатських обранців відмовчав увесь рік. Юрій Соловей за цим критерієм перевершив усіх колег з Івано-Франківщини, виступивши у Раді 56 разів. Безумовним лідером із законотворчості є Юрій Дерев’янко.

Всі депутати, окрім Шкварилюка і Бабія, протягом року також працювали в округах. Можливо, там для своїх виборців вони зробили значно більше.

Марія Гаврилюк

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: