fbpx

Франківка Марія Ткачівська стала лауреаткою Міжнародної премії імені Пантелеймона Куліша

Культура 14:02, 15.02, 2023

Завідувачка кафедри іноземних мов і перекладу Прикарпатського національного університету імені Івана Франка, докторка філологічних наук, професорка, письменниця Марія Ткачівська цьогоріч стала лауреаткою Міжнародної літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша за роман «Княгиня Острозька», інформує пресслужба ПНУ.

«Тільки чотири місяці тому я отримала визначну для мене нагороду Фундації Українського Вільного університету в Мюнхені за роман «Княгиня Острозька», а тут знову чергова приємність. Для мене ця Міжнародна літературно-мистецька премія, як і постать Пантелеймона Куліша, є особливими, бо йдеться не тільки про глибокого знавця українського літературно-критичного процесу, письменника, етнографа, мовознавця і патріота, але й про визначного перекладача. Оскільки моя діяльність як науковця і викладача пов’язана з перекладами, то ця нагорода особливо цінна для мене. Я читаю низку перекладознавчих курсів і часто демонструю студентам фрагменти доробку Кулішевої перекладацької творчості. Я щаслива, що можу поєднувати свою професійну діяльність із літературною творчістю, яку цінують і відзначають. Тому безмежно вдячна журі Конкурсу, що високо оцінило мій роман «Княгиня Острозька», – каже Марія Ткачівська.

Франківка Марія Ткачівська стала лауреаткою Міжнародної премії імені Пантелеймона Куліша 1

Міжнародна літературно-мистецька премія імені Пантелеймона Куліша заснована в 2011 за сприяння Національної спілки письменників України та міжнародних громадських організацій з метою розвитку українського книговидання і підтримки українських письменників, митців, науковців, журналістів, працівників культури та освіти, громадських діячів і меценатів.

З 1 листопада 2014 засновником премії є Міжнародна літературно-мистецька академія України. Щороку Комітет визначає і нагороджує лауреатів премії, які мешкають в Україні та за кордоном. Нагорода вручається раз у житті.

Нагадаємо, минулого року Марія Ткачівська стала лауреаткою Всеукраїнського конкурсу імені Леся Мартовича у номінації “Проза. Романи. Книги” за роман “Княгиня Острозька”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: