fbpx

Франківський драмтеатр відсвяткує 80-річчя феєричним концертом

Культура 12:37, 27.12, 2019

Про особливості цієї дати та її відзначення розповіли сьогодні на пресконференції директор Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка Ростислав Держипільський та головний балетмейстр Дмитро Лека.

Ростислав Держипільський зазначив, що однозначної відповіді, коли започаткували драматичний театр у Франківську, немає. Так, перша постанова про створення театру вийшла ще у вересні 1939 року – відразу після окупації Західної України. Фактично до грудня тривала укомплектація трупи, цехів театру. Друга постанова Раднаркому УРСР вийшла 19 грудня 1939 року, згідно з якою театру присвоїли ім’я Державний український драматичний і надали приміщення міського театру – нинішньої філармонії. Першою прем’єрою і офіційною датою відкриття вважається 30 грудня, коли вийшла вистава “Платон Кречет”.

“Всі роки святкувалася саме ця дата, 30 грудня. Але це перед самим Новим роком, тому вже багато років відзначаємо 29 грудня, в переддень”, – сказав Держипільський.

Він також розповів, що наразі проводиться дослідження точної історії театру. І вважається, що театр був на нашій землі ще до приходу радянської влади.

“Є світлина, на якій трупа у 1934 році святкує 70-ту річницю Галицького театру”, – розповів директор.

Тож на 29 грудня для глядачів підготували незвичний концерт. Актори покажуть сцени, присвячені кожному з десятиліть. Крім того, у виступах будуть заміксовані хіти світові і українські, які були популярними в те чи інше десятиліття.

“Українські хіти від 20-х років і ще раніші для мене є найкращі. Ми почали працювати в таких колабораціях, коли зарубіжний хіт і український, я зрозумів, що український в жодному разі не програє. Він йде в ногу з тим часом і дуже динамічний, – зазначив Дмитро Лека. – Ми можемо показувати людям, що зарубіжне – це круто, але наша українська продукція, пісні, хореографія і театр загалом насправді не гірший, а він є свій. Це величезний меседж для усіх поколінь. Україна – це величезний культурний материк”.

Франківський драмтеатр відсвяткує 80-річчя феєричним концертом 1

Крім того, до 80-річчя Франківський драмтеатр підготував мерч – на чашках, блокнотах і сумках використані мотиви з унікального гуцульського панно, яке знаходиться в холі драмтеатру. Речі можна буде придбати.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: