fbpx

Гамлет у бомбосховищі: у Франківську драмтеатр ставить Шекспіра

Культура 20:50, 14.03, 2022

Івано-Франківський драмтеатр ставить безкоштовні вистави для містян та переселенців. Вони відбуваються не на головній сцені, а в підвалі, який слугує бомбосховищем.

Приміщення театру стало також центром допомоги для переселенців, які постраждали від війни з Росією.

Кореспонденти ВВС побачили сучасну інтерпретацію «Гамлета». Головну роль зіграв Олексій Гнатковський.

“Для підтримки нашого духу ми розпочали новий проєкт «Театр у бомбосховищі». Наші актори, які сьогодні стали волонтерами, воїнами і працюють 24/7 заради спільної перемоги, віднайшли нові сенси у виставах, які грали багато разів… до війни”, – повідомляють у театрі.

7 березня 2022 року в укритті для біженців та журналістів світових ЗМІ зіграли феєрію-бурлеск «Енеїда» за однойменною поемою І. Котляревського (постановка – н.а. України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Ростислав Держипільський, пластика – Ольга Семьошкіна).

“Символічно ми розпочали наші покази зі знакової пам’ятки для української писемності. Бо «Енеїда» стала першою друкованою українською книжкою, написаною живою народною мовою. Своєю появою вона стверджувала початок нового етапу у розвитку української літератури. І її актуальність, особливо остання глава про війну, сьогодні не менша, аніж була майже два століття тому”, – додають актори.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: