fbpx

Мер Франківська Руслан Марцінків презентував монографію про СБ ОУН

Культура 19:05, 26.08, 2022

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків написав монографію про правові засади створення та діяльність служби безпеки ОУН. Робота була написана ще до війни, але друком вийшла зараз.

«Правдиву історію цієї структури українського визвольного руху ретельно приховували архіви, замовчували не лише представники правлячого режиму, а й самі колишні повстанці. Це досить складна тема, адже про службу, яка боролась проти НКВДистів, є дуже мало робіт. Проте дуже важливо подивитися на неї з точки зору права. Тему створення СБ ОУН я досліджував ще у своїй кандидатській дисертації. Вона цікава для мене з юних років. Адже один із родичів по маминій лінії був боївкарем. Праця була складна та клопітка. Адже читаючи протоколи, ти розумієш, що за кожним допитом стоїть доля не однієї людини, а цілих поколінь. У цій книжці старався зібрати факти з різних джерел, які свого часу були для мене навіть місцями несподіваними. Особливо вразив протокол допитів, коли НКВДист для того, аби втертися в довіру свого агента, дозволив вбити напарника. Це доказ, що не цінували життя своїх людей ані тоді, ані зараз», – розповідає Марцінків про свою працю.

У Франківську презентували монографію Марцінківа

Директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. Степана Бандери Ярослав Коретчук першим читав книгу ще в рукописі.

«Значна частина людей чула про Службу безпеки ОУН, однак не знає її структури, яка свого часу була створена як розвідувальна та контррозвідувальна структура підпілля. В цій праці йдеться про те, на основі яких документів, вказівок, інструкцій діяла Служба, продемонстровано саму діяльність. В дійсності це був складний механізм, коли працював слідчий, велась документація, складалися протоколи допиту затриманого. Водночас було декілька джерел, з яких черпала СБ ОУН інформацію про дану особу. А вже потім приймалось остаточне рішення про долю людини», – поділився враженнями Ярослав Коретчук.

Придбати монографію можна у музеї визвольної боротьби ім. С. Бандери, що на вул. Тарнавського, 22. Всі кошти, виручені з продажу книги спрямують на потреби батальйону “Свобода” та 78 батальйону 102 бригади ТРО.

Під час презентації вже виручили понад 9 тисяч грн.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: