fbpx

Підлітків, які переїхали у Франківськ через війну, запрошують на мистецькі воркшопи

Культура 14:58, 15.06, 2022

25 червня у Франківську стартує мистецька програма «Тіло міста». Це серія воркшопів і неформальних зустрічей з мисткинями для підлітків, які опинились у місті через повномасштабну війну. Також до участі запрошують всіх, хто цікавиться та займається мистецтвом, віком від 14 до 17 років.

Як виникла ідея проєкту?

Нові жителі громади завжди намагаються знайти у місті «своїх людей», бути частиною цієї спільноти і жити з нею гармонійно. На думку організаторок, саме мистецькі практики допомагають легше віднайти спільні захоплення, уподобання і стають гарним приводом потоваришувати з місцевими. До того ж у такому вільному форматі учасники можуть розкрити свій творчий потенціал.

Оля Поляк, ініціаторка програми, кураторка самвидаву SVAYA та підліткової групи 20Partizanen: «‎Я працюю з підлітками у мистецькій спільноті в Чернівцях. У нас багато проактивних учасників. Вони і придумали, що можна було б зробити такий творчий, навчальний і одночасно розважальний формат, щоб допомогти тимчасово переміщеним одноліткам легше адаптуватися на новому місці. Та й просто знайти нових друзів і разом досліджувати навколишній світ. “Тіло міста” — це радше про створення нових соціальних зв’язків, сформованих навколо певної діяльності. Творчість може допомогти відволіктись або, навпаки, — виразити свої емоції та відрефлексувати пережитий досвід».

Що чекає учасників?

На початку червня навчальні зустрічі відбулись у Чернівцях. Програма об’єднала близько 20 місцевих підлітків та учасниць й учасників з різних регіонів України. У Франківську до проєкту приєднаються тимчасово переміщені підлітки, які проживають у прихистках, відбудованих у межах реноваційного проєкту «Ко-хати». Разом із ними взяти участь у воркшопах можуть й інші підлітки — місцеві та новоприбулі.

Заходи відбуватимуться у різних локаціях Івано-Франківська протягом 4 днів.

Анна Потьомкіна, кураторка галереї «Асортиментна кімната» та членкиня «Іншої Освіти»: «Ми пропонуємо підліткам неформальні зустрічі та воркшопи з українськими художницями, зокрема, з Наталею Лісовою, художницею з Вінничини, яка тривалий час живе та працює в Києві. Мисткині поділяться навичками перформативності, роботи в міському просторі та з природним середовищем, розкажуть, як створити самвидав. Це все кожен і кожна зможуть спробувати на практиці. Через творчі завдання, рефлексію та взаємодію з різними просторами підлітки краще знайомляться з містом та одне з одним. У час, коли багатьом доводиться адаптуватись до нових локацій, саме спільне навчання і дозвілля можуть бути помічними».

Як потрапити на воркшопи?

Для участі у програмі необхідно заповнити коротку анкету та дочекатись повідомлення від організаторок на вказану в анкеті пошту. Заявки приймаються до 22 червня.


Довідка:

Проєкт «Тіло місто» реалізується «Асортиментною кімнатою», спільнотою SVAYA та організацією METALAB за підтримки «Іншої Освіти» та німецької гуманітарної організації Sign of hope / Hoffnungszeichen, а також за участі приватних донорів Alina Gruia, Andrew Xuan та Mika.

Оля Поляк — кураторка самвидаву SVAYA та підліткової групи 20Partizanen, викладачка образотворчого мистецтва в Художній школі імені М. Івасюка в Чернівцях, членкиня «Іншої Освіти». Займається методами ручного друку, роботою з публічним простором та мистецтвом довкілля.

Анна Потьомкіна — кураторка галереї «Асортиментна кімната» в Івано-Франківську, членкиня «Іншої Освіти». Сфери інтересів — низові ініціативи в малих містах, фасилітація навчальних форматів, гендерні студії, тілесні практики.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: