fbpx

Шлюб дерева і нитки: подружжя із Косова створює філософські гобелени

Культура 20:20, 23.03, 2020

У своїй творчості подружжя майстрів з Косова Оксана та Олег Кондратюки поєднали ткацтво та різьбу. А ще перші начерки робіт Олег зафіксовує у вірші, які часто є першопричиною нової роботи.  

За словами самих авторів, вони зосереджені на внутрішніх пошуках людської душі. Саме тому у роботах переважають образи сакральні, багато світлих тонів та радості.

Шлюб дерева і нитки: подружжя із Косова створює філософські гобелени 1

“Сакральний символізм в наших роботах – аж ніяк не тимчасовий шлях, в який нас, так би мовити, на деякий час, занесло. Це наше повітря, це наш духовний голос”, – каже Олег.

“Розробляли композиції спільно, бо інакше і неможливо. Тут треба звести на спільний робочий стіл можливості та специфіку двох матеріалів: дерева і нитки. Обговорити і вирішити ключові конструктивні та естетичні позиції цих виражальних засобів. Що і як обрамить, обійме дерево, що забарвить гобелен”, – пояснює, як працюють, Оксана.

Шлюб дерева і нитки: подружжя із Косова створює філософські гобелени 2

“Тут тільки вдвох. Першенства в нас немає, бо ми два крила однієї птиці. Ми одне ціле ядро, яке використовує  сильні і вправні сторони одне одного на спільну мету”, – додає автор.

“Буває, що ткала цілий день, а потім все спорюю, кажу: «Викинула день праці». Олег підбадьорює: «Краще викинути день, знайшовши правильний шлях, ніж соромитись роками без можливості виправлення». Неможливо зловити Гармонію раз на все життя, її потрібно завжди ловити, як пташку, в кожній роботі. Ми вчимося в кожній миті створення бути зосередженими. Тобто ми постійно в стані навчання. Так, звичайно, ткацтво і різьблення – трудомістка справа. Але нам цікаво проводити цілі дні в майстерні, бо це нам приносить велику радість”, – розповідає авторка.

Подружжя вважає, що займаються не так ткацтвом, як живописом ниткою. І називають це «тканопис», пише Дивись.інфо.

Шлюб дерева і нитки: подружжя із Косова створює філософські гобелени 6

Подружжя з Косова не веде активної виставкової діяльності, оскільки сам процес презентації робіт не є простим через те, що роботи сягають трьох метрів і більше. Автори зосереджені на створенні нових “тканописів”, щоби незабаром представити їх у відповідно просторих залах нашої країни.

Раніше гобелени були представлені на виставках в містах Івано-Франківськ, Чернівці, Коломия, Косів, Київ, а також в Парижі, Афінах, Мадриді. У Франківську виставлялися в 2014 році.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: