fbpx

Софія Андрухович стала лауреаткою премії імені Шолом-Алейхема

Культура 15:37, 17.02, 2023

Письменниця з Івано-Франківська Софія Андрухович стала лауреаткою цьогорічної премії імені Шолом-Алейхема, інформує Український інститут книги.

“Вчора відбулося засідання Комітету з присудження премії імені Шолом-Алейхема, організоване Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти, на якому з-поміж 15 кандидатів лавреаткою обрали Софію Андрухович за роман “Амадока” (Видавництво Старого Лева, 2020)”, — йдеться в повідомленні.

Також почесними відзнаками нагородили Людмилу Таран за роман “Айвенко, або Чоловіки — це…” (Видавництво Старого Лева, 2021) та Олександра Авербуха за поетичну збірку “Жидівський король” (Дух і Літера 2021).

Нагадаємо, назва книжки  “Амадока”– походить від назви найбільшого в Європі озера, розташованого на території сучасної України. Вперше про нього згадує Геродот, і впродовж кількох століть середньовічні картографи відтворюють його на мапах. Аж раптом воно зникає і з мап, і зі згадок. Та цей роман не про озеро, а про його зникнення. Про зникнення цілих світів та культур і про те, що залишається натомість. Чи може існувати зв’язок між єврейською Катастрофою Східної Європи і знищенням української інтеліґенції в часи сталінських репресій? Чи сягає забуття однієї людини на кілька поколінь під землю? Та чи здатні любов і терпіння торкнутись свідомості іншої людини?

Сюжет роману охоплює кілька епох. Але центральною залишається сучасність. Понівечений до невпізнаваності в одній із гарячих точок на сході України, герой роману “Амадока” тільки дивом залишився живим. Це сумнівна втіха, оскільки важкі травми призвели до повної втрати пам’яті: чоловік не пам’ятає ні свого імені, ні звідки походить, не пригадує жодної близької людини, жодного фрагмента свого попереднього життя. Таким його і віднаходить жінка, любов і терпіння якої здатні творити дива: сягати найглибших пластів забуття і спогадів, поєднувати розрізнені клапті понівеченої свідомості, зшивати докупи спільну історію.

КУРС писав, що премія імені Шолом-Алейхема присуджується щорічно на конкурсних засадах письменникам, перекладачам, сценаристам, драматургам, які є громадянами України, за найкращі літературно-мистецькі твори, які популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів та сприяють поширенню позитивного іміджу України в світі.

Грошова винагорода до премії становить 20 тис. грн.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: