fbpx

У Франківському драмтеатрі художниця з Німеччини дала перформанс

Культура 18:15, 09.10, 2023

7 жовтня Івано-Франківськ долучився до П’ятої Київської бієнале, яка цьогоріч об’єднала одразу шість міст: Київ, Івано-Франківськ, Ужгород, Відень, Варшаву та Берлін.

В Івано-Франківську Київська бієнале проходить під назвою «На периферії війни».

Франківський драмтеатр відвідала художниця з Німеччини Генріке Науманн, котра в фоє театру на тлі унікального артефакту — панно у стилі косівської кераміки, що з 2019 року внесена до Репрезентативного списку спадщини людства ЮНЕСКО, представила свій сайт-специфік перформанс Breathe (Дихання) за участі акторів театру Віктора Абрам’юка та Олега Панаса.

У Франківському драмтеатрі художниця з Німеччини дала перформанс 1

Перформанс відбувся у рамках розбудови на базі Франківського драмтеатру мультикультурного хабу та стратегічної співпраці з Асортиментною кімнатою та майбутніх колаборацій за участі українських та закордонних художниць та художників.

У Франківському драмтеатрі художниця з Німеччини дала перформанс 2

«Коли я отримала запрошення взяти участь у цьогорічній Київській бієнале, я думала про The Prodigy, Сьюзен Зонтаґ та Iron Maiden, а також про те, чому вони займаються мистецтвом в умовах війни. Чому я приїхала в Україну? Чи може бієнале сприяти виживанню людей у новому стані нормальності в зоні бойових дій? А за межами України, чи поверне вона емпатію, щоб не бачити щодня однакові руйнування, а людей, які прагнуть жити в мирі? Чи прагну я повернути відчуття реальності? Чи, можливо, я більше не можу говорити про «Схід» і «Захід» і про те, що це означає, з перспективи Німеччини, а повинна обговорювати це питання в нинішній точці його кристалізації, в Україні», — каже Генріке Науманн.

У Франківському драмтеатрі художниця з Німеччини дала перформанс 3

Генріке Науманн – живе та працює в Берліні. Номінантка премії Future Generation Art Prize 2021 від PinchukArtCentre. Показує суспільно-політичні проблеми на рівні дизайну інтер’єру та домашнього простору та досліджує антагоністичні політичні переконання через амбівалентну естетику особистого смаку. У своїх імерсивних інсталяціях використовує меблі та домашній декор для створення сценографічних просторів, які перетинаються відео та звуковими творами. В дитинстві, яке пройшло у Східній Німеччині, Науманн зіткнулася з ультраправою ідеологією, яка переважала в молодіжній культурі 90-х. Тому її цікавлять механізми радикалізації та те, як вони пов’язані з особистим досвідом. Попри те, що коріння її досвіду походить з Німеччини, робота Науманн стосується глобального зв’язку між молодіжними культурами та їхньої ролі в процесі культурного відчуження.

П’ята Київська бієнале розпочалася в Києві у жовтні 2023 року та завершиться в Берліні 2024 року.

Програма Київської бієнале в Івано-Франківську триває до 30 жовтня 2023 року. Основні локації: Асортиментна кімната, Книгозбірня, Франківський драмтеатр та, власне, міський простір.  Вхід усюди вільний.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: