fbpx

Франківський драмтеатр покаже виставу "Венера в хутрі" за романом Захера-Мазоха

Культура 13:28, 11.03, 2024

В Івано-Франківському драмтеатрі імені Івана Франка відбудеться прем’єра вистави “Венера в хутрі” за романом Леопольда фон Захер-Мазоха.

Про це йшлося сьогодні на пресконференції у театрі.

Прем’єра відбудеться 12 березня 2024 року на камерній сцені драмтеатру. Вистава має вікове обмеження 18+. Режисер постановки – Назарій Панів.

Франківський драмтеатр покаже виставу "Венера в хутрі" за романом Захера-Мазоха 1

Режисер розповідає, що Леопольд фон Захер-Мазох багато писав про Україну, але радянська влада зробила з нього автора брудної і сороміцької літератури. Панів у своїй інтерпретації творчості Мазоха прагне звернути увагу глядачів на самих себе і “на те, що є між рядками, написаними автором”.

“Він дуже багато писав про Україну, але на жаль, зараз в українському контексті забутий. Під час радянської окупації його табуювали як автора чогось брудного. Через це його і до нині вважають таким. Ми взяли, на нашу думку, найбільш такий його “сороміцький” твір – і хочемо показати, що варто читати між рядків, що саме закладав автор”, — каже Назарій Панів.

Франківський драмтеатр покаже виставу "Венера в хутрі" за романом Захера-Мазоха 2

З його слів, вистава порушує теми співзалежності, розставання, порожнечі від втрати та нездатності чути один одного і розуміти справжнього себе.

“Коли я вперше прочитав роман, то мені здалося, що в деяких абзацах автор дуже яскраво описує характеристики співзалежних людей. Я порадився з психологами і вони це підтвердили”, — каже режисер.

Головний герой вистави Северин не може пережити біль втрати коханої Ванди і потрапляє у витворений, вигаданий світ, світ болю, котрий руйнує, але, на його думку, зцілює. Щоб захиститися від порожнечі, яку принесла втрата коханої, він готовий терпіти біль. І зцілитися.

У виставі Северина фон Куземського грають Ігор Захарчук та Олег Деркач. Ванду фон Дунаєву — Лілія Абрам’юк і Юлія Коник.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: