fbpx

У Франківську вшанували пам'ять народної артистки Христини Фіцалович

Культура 14:48, 18.08, 2021

Сьогодні у Франківську відкрили анотаційну дошку народній артистці України Христині Фіцалович.

У Франківську вшанували пам'ять народної артистки Христини Фіцалович 1

“Вона уособлює плеяду акторів, які віддали все своє життя нашому театру, місту, нашій державі”, – зазначили у пресслужбі мерії.

Пам’ятну дошку встановили на стіні Франківського драмтеатру.

У Франківську вшанували пам'ять народної артистки Христини Фіцалович 2

“Сподіваємося, що вона стане першою на Алеї слави Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка”, – зазначив мер Руслан Марцінків.

Христина Фіцалович народилася 1 червня 1938 року у Калуші. У школі брала участь у художній самодіяльності, співала в хорі та вокальних ансамблях. Ще в шкільні роки отримала пісенну роль — образ Наталки в п’єсі Івана Котляревського «Наталка Полтавка». У 1960 році Христина Фіцалович отримала призначення на роботу до обласної філармонії на посаду солістки-вокалістки. У філармонії співала різножанрові твори: класичні арії та романси, народні, ліричні та сучасні пісні. Крім того, пробувала себе в естрадному профілі — стала солісткою вокального ансамблю, з яким концертувала містами республік Середньої Азії (Казахстан, Узбекистан, Киргизстан, Таджикистан).

Саме в Івано-Франківській філармонії на одному з концертів її помітив головний режисер обласного театру Євген Гречук, відчувши, що справжнім покликанням цієї співачки є сцена. Він запросив її на роль Любаші в опереті “Севастопольський вальс”. І з 1963 року почався творчий театральний етап життя Христини Фіцалович.

У Франківську вшанували пам'ять народної артистки Христини Фіцалович 3

Івано-Франківський академічний обласний музично-драматичний театр імені Івана Франка став для актриси другим рідним домом. Тут вона зіграла велику кількість ролей, зростала професійно. Підсумком цього стала і висока відзнака: 27 січня 1984 року Христині Фіцалович присвоїли почесне звання народної артистки Української РСР.

Останні роки Христина Фіцалович працювала професоркою кафедри сценічного мистецтва і хореографії Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Пішла з життя 18 серпня 2020 року.

У Франківську вшанували пам'ять народної артистки Христини Фіцалович 4

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: