Новий роман прикарпатської письменниці та перекладачки Галини Петросаняк “Вілла Анемона” виходить у Видавництві 21. На книжку оголосили передпродаж.
До 30 листопада новий роман Галини Петросаняк можна придбати на сайті видавництва за спеціальною ціною.
Це дебютний роман письменниці, відомої своїми поезіями, есеями, перекладами. Роман «Вілла Анемона» контраверсійний, оскільки основне питання, з яким працює у цьому тексті авторка, контраверсійне – це евтаназія. Це роман про людські стосунки, взаємини, гідне старіння та гідне вмирання, а головне – про життя до останньої миті.
Українка Рута Маковій, героїня роману Галини Петросаняк, в пошуках роботи опиняється у Швейцарії і мимоволі стає співучасницею чогось, що вважає злочином. Натомість для швейцарських колег Рути про злочин не йдеться: у їхньому світі подібне давно стало рутиною… У цьому романі зіштовхуються різні світогляди, анонсують книжку видавці. Фундаментальні поняття, які ми вважаємо однозначними, раптом загрозливо роздвоюються, змушуючи героїню, — а разом з нею й читачів, — шукати точних відповідей: що ж таке гідність, де межі свободи і залежності?
“Найпершою асоціацією, яка досі виникає, коли чую це слово, є нацистська Німеччина, де такі речі були на порядку денному. Мабуть, тому в Швейцарії це так не називають: тут воно називається «Sterbehilfe» (дослівно: допомога в смерті) або ж «Assistierte Suizide» (асистований суїцид). Фреймінґ в дії… Найбільша фірма, яка цим займається, називається «Exit», отож це слово в Швейцарії стає загальною назвою феномена…” – розповіла в інтерв’ю Інзі Кейван письменниця.
За її словами, асистований суїцид — з певними обмеженнями й відмінностями — практикують у кількох країнах Європи, а також у Канаді.
“Мабуть, основний мій посил – на прості питання нема простих відповідей. Адже це може виглядати просто: дуже хвора людина хоче померти й звертається за допомогою до людей, які все для неї влаштують. Розумію, що бувають випадки, коли від подібного важко відмовитися… Та з іншого боку, насторожує те, що така допомога не те що не безкоштовна, вона недешева. У суспільство запускається думка, що ті (родичі, знайомі, духівники), які намагаються відмовити людину від такого кроку, не поважають її свободу… І ще, як бути з молодими хворими людьми, яким лікарі сказали, що у них нема шансів, але ці лікарі помилилися? Адже таке буває… Як бути з психічно хворими? Питань виникає дуже багато, а якщо пов’язати це з трансплантацією органів, то взагалі…” – ділиться Галина Петросаняк.
Письменниця обіцяє своїм читачам навесні приїхати в Україну і подискутувати про теми, які зачіпає роман “Вілла Анемона”.