fbpx

У Галини Петросаняк виходить новий роман про допомогу в смерті – евтаназію

Культура 20:39, 08.11, 2021

Новий роман прикарпатської письменниці та перекладачки Галини Петросаняк “Вілла Анемона” виходить у Видавництві 21. На книжку оголосили передпродаж.

До 30 листопада новий роман Галини Петросаняк можна було придбати на сайті видавництва за спеціальною ціною.

У Галини Петросаняк виходить новий роман про допомогу в смерті – евтаназію 1
Обкладинка книжки

Це дебютний роман письменниці, відомої своїми поезіями, есеями, перекладами. Роман «Вілла Анемона» контраверсійний, оскільки основне питання, з яким працює у цьому тексті авторка, контраверсійне – це евтаназія. Це роман про людські стосунки, взаємини, гідне старіння та гідне вмирання, а головне – про життя до останньої миті.

Українка Рута Маковій, героїня роману Галини Петросаняк, в пошуках роботи опиняється у Швейцарії і мимоволі стає співучасницею чогось, що вважає злочином. Натомість для швейцарських колег Рути про злочин не йдеться: у їхньому світі подібне давно стало рутиною… У цьому романі зіштовхуються різні світогляди, анонсують книжку видавці. Фундаментальні поняття, які ми вважаємо однозначними, раптом загрозливо роздвоюються, змушуючи героїню, — а разом з нею й читачів, — шукати точних відповідей: що ж таке гідність, де межі свободи і залежності?

“Найпершою асоціацією, яка досі виникає, коли чую це слово, є нацистська Німеччина, де такі речі були на порядку денному. Мабуть, тому в Швейцарії це так не називають: тут воно називається «Sterbehilfe» (дослівно: допомога в смерті) або ж «Assistierte Suizide» (асистований суїцид). Фреймінґ в дії… Найбільша фірма, яка цим займається, називається «Exit», отож це слово в Швейцарії стає загальною назвою феномена…” – розповіла в інтерв’ю Інзі Кейван письменниця.

За її словами, асистований суїцид — з певними обмеженнями й відмінностями — практикують у кількох країнах Європи, а також у Канаді.

“Мабуть, основний мій посил – на прості питання нема простих відповідей. Адже це може виглядати просто: дуже хвора людина хоче померти й звертається за допомогою до людей, які все для неї влаштують. Розумію, що бувають випадки, коли від подібного важко відмовитися… Та з іншого боку, насторожує те, що така допомога не те що не безкоштовна, вона недешева. У суспільство запускається думка, що ті (родичі, знайомі, духівники), які намагаються відмовити людину від такого кроку, не поважають її свободу… І ще, як бути з молодими хворими людьми, яким лікарі сказали, що у них нема шансів, але ці лікарі помилилися? Адже таке буває… Як бути з психічно хворими? Питань виникає дуже багато, а якщо пов’язати це з трансплантацією органів, то взагалі…” – ділиться Галина Петросаняк.

Письменниця обіцяє своїм читачам навесні приїхати в Україну і подискутувати про теми, які зачіпає роман “Вілла Анемона”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: