fbpx

У Косові відбулося етнодефіле - презентація кептарів та кожухів Михайла Вінтонюка

Культура 20:20, 24.02, 2023

У Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини дефілювали моделі – відбулася презентація виставки кушніра Михайла Вінтонюка.

Майстер з села Корнич на Коломийщині не тільки сам виготовляє традиційний одяг з овчини, а й реставрує старовинні кептарі та кожухи. На виставці експонуються світлини з моделями у народному одязі, поруч – зроблені власноруч майстром та реставровані кушнірські вироби, їх доповнює давній гуцульський одяг зі збірки музею.

У Косові відбулося етнодефіле - презентація кептарів та кожухів Михайла Вінтонюка 1

Для гостей презентації гості з Коломийщини влаштували шоу. Дефіле супроводжували цимбали та спів Іванки Червінської, фіналістки шоу “Голос країни”. Були демонстровані народні строї з реставрованими паном Михайлом кептарями з Покуття, Буковини та Гуцульщини.

У Косові відбулося етнодефіле - презентація кептарів та кожухів Михайла Вінтонюка 2

Кульмінацією етнодефіле став вихід молодої пари у весільному вбранні села Корнич початку ХХ століття. Глядачів вразили “вишивані” покутські кептарі з багатим оздобленням, які майстер виготовив власноруч. Строї наречених майстер реконструював за світлиною 1933 року та розповідями старожилів.

У Косові відбулося етнодефіле - презентація кептарів та кожухів Михайла Вінтонюка 3

Розкішний вінок молодої відтворила племінниця майстра Надія Вінтонюк.

Серед гостей презентації були представники місцевого самоврядування, викладачі та студенти Косівського інституту ПДМ, косівські майстри-кушніри та шанувальники народного мистецтва. Мистецьке дійство залишило після себе незабутні враження.

У Косові відбулося етнодефіле - презентація кептарів та кожухів Михайла Вінтонюка 4

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: