fbpx

У Вигоді онлайн відбувся фестиваль бойківської культури

Культура 14:50, 17.07, 2020

Щоб пам’ятати своє минуле і передати його нащадкам, відділ культури Вигодської ОТГ разом із “Молодою Просвітою Прикарпаття” організували онлайн-фестиваль “Єднання поколінь. Бойки”.

Для святкувань обрали дві локації: 200-літню хату і громадський простір “Вулик”.

Старші вигодяни розпочали дійство щирою розмовою з молодшим поколінням про традиції предків, згадали бойківські пісні і танці. Також діти та дорослі вчились робити іграшки зі сіна.

У Вигоді онлайн відбувся фестиваль бойківської культури 1

“У давнину люди плели кошики зі соломи, кори, лози. Ми хочемо все це показати нашій молоді і відновити бойківські традиції, – розповів власник місцевої мануфактури Володимир Штогрин. – Для майстер-класу взяли природний матеріал – сіно. Є різні техніки сіноплетіння: за допомогою нитки, кругове. Так можна створювати корзинки, іграшки і ще багато чого цікавого. Все залежить від фантазії людини. Також не варто забувати, що заняття має ще й арттерапевтичний ефект”.

У Вигоді онлайн відбувся фестиваль бойківської культури 3

Молоді вигодяни підтримали ініціятиву старших бойків та допомогли організувати онлайн-фестиваль. Членкиня громадського простору “Вулик” Софія Футерко зазначила, що у Вигоді прагнуть об’єднати різні покоління задля відновлення своєї історії: “Бойки – закриті люди, тому ми мало знаємо про наш край. Громадський простір Вигоди має стати тим місцем, де спільно будемо збирати кожну зернину бойківських традицій і дамо їм нове життя”.

У Вигоді онлайн відбувся фестиваль бойківської культури 5

Завершився фестиваль смачними частуваннями у 200-літній бойківській хаті, що у селі Новошин. Тут місцеві ґаздині вчили молодих бойків готувати “хамулянку”, лободу тушковану, бульбяні пироги і традиційні грибні бойківські страви. Все це робили на старій печі. Між частуваннями жінки розповідали історії свого роду.

“Спосіб життя наших предків був надзвичайно правильним. Як з’ясувалось, їли вони здебільшого рослинну їжу і п’ять разів на рік дотримувалися суворого посту: не їли м’ясного, жирного, молочного. Риби у нас майже не було. Готували фасолю, біб, горох, капусту. Основною стравою була картопля. Хліб на бойківщині пекли тільки житній, бо пшениця у нас замерзала”, – розповіла очільниця кластеру сільського туризму “Бойківський колорит” Оксана Клебан.

У Вигоді онлайн відбувся фестиваль бойківської культури 7

Співорганізаторка, голова ГО “Молода Просвіта Прикарпаття” Євгенія Бардяк розповіла, що через карантинні обмеження обставини, навпаки, дозволили розширити аудиторію шанувальників бойківської культури. Завдяки трансляції та відеозйомкам більше людей познайомилося з елементами своєї культури, традицій, історії.

“Для нас було важливо продемонструвати бойківську культуру не тільки для вигодян, а й для всіх, хто народився у Долинському, Рожнятівському та Калуському районах. Адже саме тут є нащадки бойків”, – підсумувала Євгенія Бардяк.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: