fbpx

Визначили лауреатів обласної премії імені Василя Стефаника-2023

Культура 20:48, 04.05, 2023

Вчора, 3 травня, відбулося засідання комісії з призначення щорічної премії імені Василя Стефаника в галузі літератури. Визначили лауреатів обласної премії.

Під час засідання влаштували підсумкове обговорення допущених до другого туру робіт та таємне голосування з визначення кандидатур на присудження премії, інформує пресслужба ОДА.

Головували на засіданні заступник голови обласної державної адміністрації Богдан Футерко та перший заступник голови обласної ради Василь Гладій. В обговоренні кандидатур, допущених до II туру голосування, взяли участь 10 членів комісії з призначення премії. Жвава дискусія розгорнулася щодо кандидатів на премію, зокрема щодо книги «Назустріч смерті» кулеметниці, воїна, поетеси Оксани Рубаняк.

Нагадаємо, кулеметниця Ксена з Франківська на передовій написала книжку поезій

Книгу Тетяни П’янкової «Вік червоних мурах», подану в номінації «Проза», було знято з голосування, оскільки ця книга напередодні (22 березня 2023 року) відзначена літературною премією імені Миколи Гоголя.

Книгу Клічака Василя «Сорочка Геракла» також зняли з голосування як таку, що не відповідає номінації «Твори або роботи, що популяризують творчість Василя Стефаника і написані письменниками, котрі проживають за межами області». Зокрема, формат книги не відповідав вимогам положення про премію. В поетичній збірці на 407 сторінок тільки 8 аркушів стосуються великого новеліста Василя Стефаника, а також відсутні рецензії/відгуки на книгу.

Таким чином, у номінації «Поезія» на премію претендували Власта Власенко (Ковалюк Богдана), Василь Гостюк та Оксана Рубаняк, у номінації «Документальна і науково-критична література (естетика, літературознавство, мистецтвознавство, українознавство, художня публіцистика, критика, мемуаристика)» – Аделя Григорук.

За підсумками таємного голосування визначено переможців:

У номінації «Поезія» лауреатом премії імені Василя Стефаника обрано авторку Власту Власенко (Богдана Ковалюк).

У номінації «Документальна і науково-критична література (естетика, літературознавство, мистецтвознавство, українознавство, художня публіцистика, критика, мемуаристика)» – Аделю Григорук.

Переможці отримають по 10 тис. грн та пам’ятні медалі.

Богдан Футерко запропонував створити окрему літературну премію імені Марка Боєслава задля підтримки творчих доробків прикарпатських військових та ветеранів. Цю пропозицію підтримали більшість членів комісії.

Нагадаємо, у Франківську нагородили переможців літературної премії імені Василя Стефаника-2022

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: