fbpx

Цікаве у Prozorro.Sale: два напрями, на які слід звернути увагу в березні

Економіка 13:46, 24.03, 2020

Цікаве у Prozorro.Sale: два напрями, на які слід звернути увагу в березні 1

Багато хто з представників бізнесу добре знає з власного досвіду, що у системі публічних закупівель державних органів можна заробити непогані гроші — це сотні мільярдів гривень щороку, знайти свою частку у яких не проблема. Проте не варто забувати, що, крім прямого отримання вигоди, можна також здобути собі різноманітні активи за доступними цінами. У цьому допоможуть аукціони системи Prozorro.Продажі.

Оренда держмайна — приклади вигідних лотів для бізнесу

Цей напрям торгів з продажу дозволяє з відносно невеликими витратами отримати доступ до об’єктів, навіть тимчасове володіння якими дуже просто конвертувати у гроші. Наведемо декілька прикладів, актуальних для березня 2020 року:

  1. Рухомий склад залізничних перевізників. У ході торгів можна придбати права оренди потрібної кількості вагонів чи напіввагонів і зерновозів, які саме зараз потрібні, приміром, аграріям, щоб розвантажити власну логістику і не втратити дорогоцінний час.
  2. Паркмайданчики. Регулярно відбуваються аукціони з прозорого розподілення права довгострокової оренди парковок у великих містах — так вже відбулось у Києві, на черзі й інші обласні центри.
  3. Комерційна нерухомість усіх видів. Система дає змогу виграти довгострокову угоду з оренди нежитлових площ під розміщення, скажімо, магазинів чи офісів.

А головне — у системі постійно з’являється щось нове. Якраз зараз КМУ готує постанову, яка спростить схему передачі комунального і державного майна в оренду до системи — оновлений механізм дозволятиме звести процедури до 6 простих кроків. Тобто, лотів значно побільшає!

Продажі майна державних і комунальних підприємств

Крім оренди у системі Prozorro.Продажі, є ще один дуже цікавий напрям роботи — продаж державного майна. Тут різноманіття лотів теж вражає, а тому кожен підприємець може знайти потенційно прибуткові активи, цінник яких не кусається. Наприклад:

  1. Приміщення, будівлі і комплекси будівель. Включно з недобудовами, які віддають за дуже невеликі гроші.
  2. Державні підприємства та майнові комплекси. Мабуть, найцікавіший приклад останніх місяців — центральний автовокзал Києва.
  3. Металобрухт. Нещодавно з цим статусом у системі знайшов нових власників один за численних пам’ятників Леніну.

А незабаром на нас чекають і велика приватизація, і масова концесія, і навіть оновлена зелена енергетика з регулярними аукціонами двічі на рік. Тож тут точно є на чому заробити!

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: