fbpx

Додому на свята: перетинів кордону побільшало майже удвічі

Економіка 16:59, 23.12, 2020
НА ФОТО: Державна прикордонна служба просить обирати не завантажені пункти пропуску

Останнім часом кількість осіб, які перетинають український кордон, значно зросла. Кілька днів пасажиропотік за добу фіксувався на рівні майже 90 тисяч мандрівників.

Варто зауважити, що у листопаді та на початку грудня український кордон перетинали близько 50 тисяч осіб за добу.

Зростання пасажиротранспортного потоку в передноворічний період є традиційним. Наприклад торік у цей самий період пасажиропотік складав майже 300 тисяч осіб за добу.

Воно значною мірою спричинене суттєвим збільшенням кількості громадян України, які в’їжджають з країн Європейського Союзу, де з 25 грудня починається період Різдвяно-новорічних свят і вихідних.

Найбільше пасажиропотік зріс в усіх працюючих пунктах пропуску на кордоні з Польщею, а також у пунктах пропуску у Закарпатській області.

Наголошуємо на необхідності дотримання карантинних обмежень, що діють на кордоні під час в’їзду в Україну. Нагадуємо, що на сьогодні чотири сусідні з Україною країни, зокрема Угорщина, Словаччина, Молдова та Румунія, через значне поширення COVID-19 внесені МОЗ України у так звану червону зону (перелік держав із значним поширенням COVID-19 формується Міністерством охорони здоров’я та переглядається кожні сім днів).

Особи, які в’їжджають з «червоної зони», зобов’язані пройти самоізоляцію із застосунком «Вдома». Згідно з постановою Уряду від 9 грудня 2020 р. № 1236 під час в’їзду з країн «червоної зони» не підлягають самоізоляції особи, які не досягли 12 років, ті, хто має негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, який проведено не більш як за 48 годин до перетину кордону, та деякі інші категорії громадян.

Державна прикордонна служба України застерігає, що після новорічно-різдвяних свят традиційно зростає пасажиропотік на виїзд з України. Просимо охочих перетинати в цей період державний кордон ретельно вивчати актуальні карантинні обмеження в тій країні, куди ви прямуєте, а також країнах, які проїжджатимете транзитом. Наприклад, днями офіційні джерела Польщі повідомили  про введення в країні національного карантину від 28 грудня 2020 до 17 січня 2021 року.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: